mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Doblo Samochodem Dostawczym Roku

Doblo Samochodem Dostawczym Roku

Fiat Doblo Cargo otrzymał od międzynarodowego jury, złożonego z dziennikarzy specjalizujących się w samochodach dostawczych, z 19 krajów europejskich, tytuł "International Van of the Year 2006".

Doblo Samochodem Dostawczym Roku

Na uznanie, według jurorów, zasługują przede wszystkim liczne i ważne nowości techniczne zastosowane w nowym samochodzie dostawczym zaprezentowanym po raz pierwszy właśnie podczas holenderskiego Salonu - nowy design, zwiększona ładowność, nowe wersje z długim rozstawem osi, silniki diesel Multijet oraz specjalna wersja Natural Power o minimalnym ujemnym wpływie na środowisko.

Szczególnie dobre wrażenie zrobiły na jury dwa silniki turbo diesel: 1.9 Multijet o mocy 105 KM oraz rewolucyjny, 16-zaworowy 1.3 Multijet o mocy 75 KM. Ten ostatni zachwycił jury swoimi niezwykłymi osiągami w stosunku do niewielkich rozmiarów. W programie na przyszły rok są przewidziane następne nowości takie, jak np. kolejne silniki Multijet wyposażone w turbosprężarkę o zmiennej geometrii (będzie to pierwszy przypadek ich zastosowania w samochodach dostawczych).

Jury podkreśliło również wielkie doświadczenie i profesjonalizm fiatowskiej Sieci Sprzedaży i Obsługi, które są uznawane za jedne z najlepszych w Europie.

Czytaj także: Nowe Doblo - 2005-10-13

Zobacz także więcej modelu Fiat Doblo


Podobne wiadomości:

Nowe Doblo

Nowe Doblo

Aktualności 2005-10-13

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.