mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Dobre efekty BMW Group

Dobre efekty BMW Group

Rok 2004 był kolejnym rokiem bardzo dobrych wyników firmy z siedzibą w Monachium. Pomimo klimatu ekonomicznego ogólnie niesprzyjającego rozwojowi, niemiecki producent ma co świętować.

Rekordy sprzedaży, zwrotów inwestycji i zysków powodują, że BMW umacnia swoją pozycję konkurencyjną. Taki komentarz do ostatnio opublikowanych danych padł na zeszłotygodniowej konferencji prasowej z ust Helmuta Panke, przewodniczącego rady nadzorczej BMW AG.

Wzrost dostaw aut wszystkich marek o 9,4% - do 1.208.732 sztuk - pomógł w wyniesieniu zysków firmy o 10,9% w stosunku do 2003 roku - do ponad 3,5 miliona euro. Zysk netto skoczył natomiast o 14,1% i osiągnął 2,22 miliona euro i, bijąc nowy rekord, przyczynił się tym samym do wzrostu cen akcji do 3,32 euro/szt. (2,91 w 2003).

Dla nas, fanów motoryzacji i użytkowników aut spod znaku wirującego śmigła, małych Mini i podziwiających luksusowe modele Rolls-Royce'a, oznacza to, ni mniej ni więcej, prezentację kolejnych nowości. W tym roku będą to nowa 3-ka, modele M5 i M6, zmieniona 7-ka oraz 130i - czyli GTI w serii 1. Przed wakacjami można się natomiast spodziewać 5-ek z napędem na wszystkie koła - 525xi i 530xi.

Z kolei angielski Phantom otrzyma na jesień możliwość zamówienia dłuższej wersji podwozia, zapadła również decyzja o produkcji kabrio 100EX.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Toyota pracuje nad wodorową ciężarówką
Toyota pracuje nad wodorową ciężarówką
Japoński koncern rozpoczyna prace nad ciężarówką napędzaną ogniwami paliwowymi. Jest to kolejny pojazd Toyoty po autobusie FC Bus wykorzystujący innowacyjną technologię.