mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Dobre efekty BMW Group

Dobre efekty BMW Group

Rok 2004 był kolejnym rokiem bardzo dobrych wyników firmy z siedzibą w Monachium. Pomimo klimatu ekonomicznego ogólnie niesprzyjającego rozwojowi, niemiecki producent ma co świętować.

Rekordy sprzedaży, zwrotów inwestycji i zysków powodują, że BMW umacnia swoją pozycję konkurencyjną. Taki komentarz do ostatnio opublikowanych danych padł na zeszłotygodniowej konferencji prasowej z ust Helmuta Panke, przewodniczącego rady nadzorczej BMW AG.

Wzrost dostaw aut wszystkich marek o 9,4% - do 1.208.732 sztuk - pomógł w wyniesieniu zysków firmy o 10,9% w stosunku do 2003 roku - do ponad 3,5 miliona euro. Zysk netto skoczył natomiast o 14,1% i osiągnął 2,22 miliona euro i, bijąc nowy rekord, przyczynił się tym samym do wzrostu cen akcji do 3,32 euro/szt. (2,91 w 2003).

Dla nas, fanów motoryzacji i użytkowników aut spod znaku wirującego śmigła, małych Mini i podziwiających luksusowe modele Rolls-Royce'a, oznacza to, ni mniej ni więcej, prezentację kolejnych nowości. W tym roku będą to nowa 3-ka, modele M5 i M6, zmieniona 7-ka oraz 130i - czyli GTI w serii 1. Przed wakacjami można się natomiast spodziewać 5-ek z napędem na wszystkie koła - 525xi i 530xi.

Z kolei angielski Phantom otrzyma na jesień możliwość zamówienia dłuższej wersji podwozia, zapadła również decyzja o produkcji kabrio 100EX.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Importer niemieckiej marki opublikował właśnie cennik nowego Audi A6. Samochód będzie dostępny na początek w silnikiem benzynowym i wysokoprężnym. Cennik otwiera kwota 296 600 zł.