mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Dobre perspektywy polskich fabryk aut

Dobre perspektywy polskich fabryk aut

Polskie zakłady motoryzacyjne radzą sobie nieźle. Domeną polskich fabryk jest produkcja aut małych kompaktowych, na które jest niesłabnące zapotrzebowanie. W gliwickim Oplu liczba zamówień przekroczyła już wcześniejsze szacunki. Przyszły rok zapowiada się jeszcze lepiej.

Dobre perspektywy polskich fabryk aut
Dla gliwickiej fabryki Opla pierwsze dwa miesiące roku były znakomite. Ostatnio liczba zamówień na produkowane tam astry IV przekroczyła 100 tys. – Popyt przewyższył nasze oczekiwania. To ponad połowa planu produkcji nowej Astry na cały 2010 r. – powiedział „Rzeczpospolitej” Przemysław Byszewski, rzecznik General Motors Manufacturing Poland.

W drugim kwartale br.Opel Gliwice uruchomi trzecią zmianę. Dzięki temu do końca tego roku z taśm mogłoby zjechać 180 tys. samochodów, a w przyszłym nawet 250 tys.
Na dobre wyniki liczy także Fiat w Tychach. Początek roku jest niezły: w styczniu i lutym produkcja wzrosła o 27 proc. Wyniki za cały rok na pewno nie będą tak rewelacyjne jak w roku ubiegłym, kiedy z fabryki wyjechało 606,8 tys. samochodów. – Zakładamy, że w 2010 r. wyprodukujemy nieco mniej pojazdów niż w 2009 r., ale znacznie więcej niż w 2008 r. – zaznacza Bogusław Cieślar, rzecznik Fiata Auto Poland. Według ostrożnych szacunków w tym roku z fabryki mogłoby wyjechać ponad 550 tys. sztuk, łącznie z produkowanymi tam fordami ka – informuje „Rz”.

Przyszły rok dla polskich zakładów powinien być jeszcze lepszy. Fabryka Opla prawdopodobnie rozpocznie produkcję trzydrzwiowej wersji nowej Astry, a później czterodrzwiowego sedana. Tyskiej fabryce Fiata raczej nie  zaszkodzi ulokowanie produkcji nowej generacji Pandy we włoskiej fabryce pod Neapolem, ponieważ dostanie w zamian całkowicie nowy model Lancii Ypsilon. Zakład Volkswagena w Poznaniu także zapowiada wzrost produkcji. Produkcja małego caddy – może szybko wzrosnąć, gdy tylko kupujące go firmy odczują poprawę koniunktury – przewiduje „Rz”.

Podobne wiadomości:

Porsche, Lamborghini i Bentleye będą elektryczne

Porsche, Lamborghini i Bentleye będą...

Aktualności 2017-09-12

Volkswagen Jetta zadebiutuje w Detroit

Volkswagen Jetta zadebiutuje w Detroit

Aktualności 2017-12-18

Komentuj:

~tantus 2010-03-16

Nie "polskich fabryk aut", tylko "fabryk aut w Polsce".

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Od kilku dni w północno-wschodniej Polsce pojawiły się nowe, żółte znaki na których możemy zobaczyć np. czołg. Na szczęście zwykli kierowcy nie muszą się nimi przejmować. Są to informacje przeznaczone dla wojskowych.