mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Dobre wyniki Suzuki w Japonii

Dobre wyniki Suzuki w Japonii

Z reguły nie podajemy wyników sprzedaży z rynku japońskiego. Tym razem jednak odbiegamy od tej reguły, za względu na bardzo dobry wynik marki Suzuki, która w listopadzie wyprzedziła i Hondę, i Nissana.

Dobre wyniki Suzuki w Japonii

Wynik 58.973 sprzedanych egzemplarzy nowych samochodów w listopadzie stawia markę Suzuki tylko za plecami Toyoty (143.621), a przed pozostałymi z "wielkiej trójki" - Hondą (57.394 szt.) i Nissanem (56.767 szt.). Suzuki, w przeciwieństwie do tych trzech marek, zanotowała wzrost sprzedaży - o 7,8% - w stosunku do analogicznego okresu 2004 roku. W tym samym czasie Toyota zanotowała spadek sprzedaży o 10,1%, Honda o 2,8%, a Nissan o 17,7%. W listopadzie lepszą sprzedażą niż przed rokiem mogły pochwalić się także Daihatsu (+4,8%) i Mitsubishi (+19,7%), a gorszą Mazda (-10,0%) i Subaru (-8,3%).

W Japonii Suzuki notuje bardzo dobre wyniki na rynku motoryzacyjnym w całym roku - sprzedaż samochodów tej marki w ujęciu rocznym wzrosła o 13,4%. Rozwijająca się japońska gospodarka sprzyja wzrostowi sprzedaży samochodów. Zdaniem ekonomistów rozwój gospodarki oparty jest na solidnych podstawach, a tempo wzrostu gospodarczego wyniosło 1,9%.

Listopad był także niezłym miesiącem dla Suzuki na europejskim rynku. W porównaniu do listopada 2004 sprzedaż wzrosła o 18,7% i wyniosła 18.932. Dało to tej marce udział w europejskim rynku na poziomie 1,6%. W ciągu pierwszych jedenastu miesiąców udział w rynku wyniósł 1,5%, a sprzedaż wzrosła o 13,4% do 124.603 egzemplarzy.

Zobacz więcej o marce Suzuki

Zobacz koniecznie: Wszystko o Suzuki
Tematy w artykule: Suzuki

Podobne wiadomości:

Piotr Dulnik nowym prezesem Suzuki Motor Poland

Piotr Dulnik nowym prezesem Suzuki Motor...

Aktualności 2017-11-20

Nowe Suzuki Swift Sport - mocniejsze i lżejsze

Nowe Suzuki Swift Sport - mocniejsze i...

Aktualności 2017-08-11

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.