mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Dobre wyniki Suzuki w Japonii

Dobre wyniki Suzuki w Japonii

Z reguły nie podajemy wyników sprzedaży z rynku japońskiego. Tym razem jednak odbiegamy od tej reguły, za względu na bardzo dobry wynik marki Suzuki, która w listopadzie wyprzedziła i Hondę, i Nissana.

Dobre wyniki Suzuki w Japonii

Wynik 58.973 sprzedanych egzemplarzy nowych samochodów w listopadzie stawia markę Suzuki tylko za plecami Toyoty (143.621), a przed pozostałymi z "wielkiej trójki" - Hondą (57.394 szt.) i Nissanem (56.767 szt.). Suzuki, w przeciwieństwie do tych trzech marek, zanotowała wzrost sprzedaży - o 7,8% - w stosunku do analogicznego okresu 2004 roku. W tym samym czasie Toyota zanotowała spadek sprzedaży o 10,1%, Honda o 2,8%, a Nissan o 17,7%. W listopadzie lepszą sprzedażą niż przed rokiem mogły pochwalić się także Daihatsu (+4,8%) i Mitsubishi (+19,7%), a gorszą Mazda (-10,0%) i Subaru (-8,3%).

W Japonii Suzuki notuje bardzo dobre wyniki na rynku motoryzacyjnym w całym roku - sprzedaż samochodów tej marki w ujęciu rocznym wzrosła o 13,4%. Rozwijająca się japońska gospodarka sprzyja wzrostowi sprzedaży samochodów. Zdaniem ekonomistów rozwój gospodarki oparty jest na solidnych podstawach, a tempo wzrostu gospodarczego wyniosło 1,9%.

Listopad był także niezłym miesiącem dla Suzuki na europejskim rynku. W porównaniu do listopada 2004 sprzedaż wzrosła o 18,7% i wyniosła 18.932. Dało to tej marce udział w europejskim rynku na poziomie 1,6%. W ciągu pierwszych jedenastu miesiąców udział w rynku wyniósł 1,5%, a sprzedaż wzrosła o 13,4% do 124.603 egzemplarzy.

Zobacz więcej o marce Suzuki

Zobacz koniecznie: Wszystko o Suzuki
Tematy w artykule: Suzuki

Podobne wiadomości:

Suzuki Swift Sport zadebiutuje jesienią

Suzuki Swift Sport zadebiutuje jesienią

Aktualności 2017-07-25

Nowe Suzuki Swift - pierwsze, oficjalne zdjęcia

Nowe Suzuki Swift - pierwsze, oficjalne...

Aktualności 2016-12-27

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
WYRUSZ W 4 STRONY POLSKI Z MINI COUNTRYMAN
WYRUSZ W 4 STRONY POLSKI Z MINI COUNTRYMAN
Nowe MINI Countryman kusi stylowym wyglądem, oferuje komfortowe warunki podróżowania, a do tego nie boi się wyjechać poza asfalt. To jednak nie wszystko! Zobacz, co jeszcze skrywa w sobie największy model w rodzinie.
Mini Countryman Mini Countryman