mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Dobre wyniki motoryzacji

Dobre wyniki motoryzacji

Chociaż brak jest jeszcze oficjalnych danych za ostatni miesiąc 2006 r. już teraz Polska Izba Motoryzacji przyjmuje, że w całym zeszłym roku wartość eksportu branży motoryzacyjnej przekroczyła rekordową wartość 14 mld euro.

Dobre wyniki motoryzacji

W listopadzie 2006 r. przemysł motoryzacyjny wyeksportował produktów za niespełna 1,35 mld euro. Wynik ten najwyższą jest miesięczną wartością w zeszłym roku jak również w ostatnich latach. Wynik ten jest lepszy aż o 20,49% od osiągniętego w analogicznym roku 2005 i o 0,24% większym niż w październiku 2006 r. Dane za listopad 2006 r. potwierdzają, że dynamika eksportu branży motoryzacyjnej przez cały praktycznie zeszły rok była wysoka.

Kondycja i przyszłość przemysłu motoryzacyjnego w Polsce jest silnie uzależniona od rynków zbytu w krajach Unii Europejskiej – szczególnie ważne są rynki: niemiecki i włoski, na które przypada łącznie 46,15% udziału w całości eksportu branży. W okresie 11 miesięcy zeszłego roku na rynki zagraniczne trafiło produktów motoryzacyjnych na łączną wartość 12,97 mld euro.

W eksporcie branży motoryzacyjnej dominującą rolę odgrywają 3 grupy produktów: samochody osobowe i samochody towarowo-osobowe, części i komponenty oraz silniki wysokoprężne. Ich łączny udział w eksporcie branży po 11 miesiącach br. przekroczył 86,32% i w porównaniu do analogicznego okresu 2005 r. był wyższy o 0,67%.

Przeczytaj także:

Styczniowa produkcja aut (2007-02-16)

Eksportujemy coraz więcej (2006-02-02)


 

Tematy w artykule: gospodarka

Podobne wiadomości:

Dobry klimat inwestycyjny w Polsce

Dobry klimat inwestycyjny w Polsce

Aktualności 2014-03-04

Czy autonomiczne samochody podniosą podatki?

Czy autonomiczne samochody podniosą podatki?

Aktualności 2015-07-16

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Od kilku dni w północno-wschodniej Polsce pojawiły się nowe, żółte znaki na których możemy zobaczyć np. czołg. Na szczęście zwykli kierowcy nie muszą się nimi przejmować. Są to informacje przeznaczone dla wojskowych.