mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Dobre wyniki producenta opon z Dębicy

Dobre wyniki producenta opon z Dębicy

Firma Oponiarska Dębica S.A. uzyskała w trzecim kwartale 2011 roku przychody ze sprzedaży w wysokości 717 mln złotych, tj. o 38,9 proc. wyższe niż w bardzo dobrym trzecim kwartale 2010 roku.

Dobre wyniki producenta opon z Dębicy
- Kolejny kwartał w tym roku nasza Spółka zamyka doskonałymi wynikami finansowymi, lepszymi niemal o 40 procent od analogicznego okresu w 2010 roku. To zasługa wszystkich pracowników Firmy Oponiarskiej Dębica S.A., ale także realizowanej strategii, u której podstaw leżą efektywność kosztowa, bardzo dobre produkty, które odpowiadają na wysokie wymagania kierowców, jak również realizowana polityka inwestycyjna. Tak dobre wyniki napawają nas dumą, ale jednocześnie dają impuls do kontynuowania wytężonej pracy, aby w zmieniających się warunkach rynkowych kolejne wyniki Spółki były równie dobre – powiedział Jacek Pryczek, Prezes Zarządu Firmy Oponiarskiej Dębica S.A.

Sprzedaż przyniosła  rekordowy zysk  z działalności operacyjnej w kwocie 59,9 mln zł, wyższy o 22,8 mln zł, tj. o 61,6 proc., w porównaniu do trzeciego kwartału roku ubiegłego, a zysk netto wyniósł 32,6 mln zł.

W trzecim kwartale 2011 roku sprzedaż eksportowa wyniosła 560 mln zł i stanowiła 78,1 proc wartości sprzedaży, w której 99,8 proc. eksportu stanowiła sprzedaż do jednostek powiązanych z Grupy Goodyear. W tym samym okresie sprzedaż krajowa wyniosła 157 mln zł, z czego 62,6 proc tej sprzedaży stanowiła sprzedaż do podmiotu powiązanego, Goodyear Dunlop Tires Polska. Łącznie sprzedaż do podmiotów powiązanych wyniosła 657,0 mln zł i stanowiła 91,6 proc wartości sprzedaży oraz 92 proc. tonażu sprzedaży.

Firma Oponiarska Dębica S.A. jest liderem polskiego rynku opon do samochodów osobowych i dostawczych. Od 1995 roku inwestorem strategicznym w Spółce jest amerykański koncern The Goodyear Tire & Rubber Company. Firma produkuje opony takich marek, jak: Dębica, Goodyear, Dunlop, Fulda i Sava. Sprzedaje swoje produkty w Polsce i 60 krajach na sześciu kontynentach, m.in. w Wielkiej Brytanii, Niemczech, Francji, Hiszpanii, Włoszech, USA i Brazylii.

Podobne wiadomości:

Przegląd opon zimowych

auto motor i sport 0000-00-00

Z nowej oferty. Poduszki powietrzne, systemy wspomagające jazdę oraz doskonałe umiejętności kierowania samochodem są tylko dodatkiem do tego, co potrafi ą zdziałać odpowiednie opony.  Żeby bezpiecznie jeździć, gdy przyjdą mrozy, "zimówki" są obowiązkowe.

Test opon letnich 2016 w auto motor i sport

Test opon letnich 2016 w auto motor i sport

Aktualności 2016-04-05

Komentuj:

~cymsyk 2012-03-27

no droższe są ale sa i tańsze....

~traczyk 2012-03-19

dębica? no bez przesady,.. są droższe, spokojnie.

~mykcz 2012-03-13

ogólnie do najtańszych nie należą....

~gizi 2012-03-06

gdzie kupowałeś? ja zrezygnowałem w tym roku bo mega drogo wychodziło na allegro...

~jarek 2012-02-28

popieram!! oponki Dębicy są super. jeżdżę na nich od kiedy mam samochód (14 lat?..) i cenowo mnie bardzo zadowalają.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.