mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Dobrowolscy zwyciężają w RPP

Dobrowolscy zwyciężają w RPP

Mimo bardzo trudnej trasy, jaką wyznaczyli organizatorzy Platinum 64 Rajdu Polski, uczestnicy pucharu markowego Peugeot znaleźli się w wąskim gronie 29 załóg, którym udało się przejechać cała trasę. W Rajdowym Pucharze Peugeot tryumfowali bracia Dobrowolscy.

Dobrowolscy zwyciężają w RPP

Do najtrudniejszej krajowej imprezy, rundy nie tylko RSMP, ale także Mistrzostw Europy i kandydata Mistrzostw Świata, przystąpiło ostatecznie sześć załóg rywalizujących w Rajdowym Pucharze Peugeot. Obok Kacpera Puszkiela i Alicji Konury, na starcie zabrakło niespodziewanie Tomasza Dąbrowskiego i Igora Stasza, którzy tak dobrze spisali się w pierwszej eliminacji RPP. Do rywalizacji przystąpili natomiast Przemysław Zabrocki i Szymon Gospodarczyk (nieobecni na Rajdzie Elmot).

Pierwszy odcinek specjalny – prolog w Mikołajkach wygrali bracia Marcin i Michał Dobrowolscy, którzy wyprzedzili Grzegorza Kostkę i Tomasza Tkacza, Kamila Butruka i Macieja Wilka, Michała Streera i Grzegorza Dachowskiego, Przemka Zabrockiego i Szymona Gospodarczyka, oraz Janusza Majka i Krzysztofa Maskalana. Drugi odcinek został odwołany, na trzecim najszybszy był Butruk, na czwartym – Streer. Po pierwszej pętli prowadził Kamil przed Michałem.

Druga pętla pierwszego etapu to pojedynek Marcina Dobrowolskiego z Przemkiem Zabrockim. Lepszy był ten pierwszy. Trzecie miejsce zajmował Michał Streer. Różnice nie były jednak duże.

Drugi etap to emocjonująca rywalizacja Marcina i Przemka, za których plecami konkurowali pozostali uczestnicy pucharu markowego. W upale i kurzu najlepsi okazali się ostatecznie bracia Dobrowolscy, choć Zespół Sędziów Sportowych nałożył na nich karę 30 sekund za ominięcie szykany. Kolejne miejsca zajęli: Zabrocki i Gospodarczyk, Butruk i Wilk, Kostka i Tkacz, Strer i Dachowski oraz Majek i Maskalan.

Wszyscy uczestnicy pucharowych zmagań twierdzili na mecie, że trasa była wyjątkowo wymagająca zarówno dla kierowców, jak też dla samochodów. Michał i Marcin Dobrowolscy umocnili się na prowadzeniu w klasyfikacji Rajdowego Pucharu Peugeot po dwóch eliminacjach. Trzecia runda zmagań odbędzie się w lipcu w okolicach Krakowa.

Zobacz galerię zdjęć - 64. Platinum Rajd Polski 2007

Czytaj także:

Svedlund najszybszy w 64. Rajdzie Polski 2007-06-11

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Dartz Prombron Black Aligator – tuning po łotewsku
Dartz Prombron Black Aligator – tuning po łotewsku
Podobno dobrego gustu nie można kupić nawet za największe pieniądze. Jednak całkiem spora suma pieniędzy pozwoli nam kupić coś totalnie bezgustownego. Oto najnowszy samochód od Dartz, który jest potwierdzeniem.