mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Dobrowolscy zwyciężają w RPP

Dobrowolscy zwyciężają w RPP

Mimo bardzo trudnej trasy, jaką wyznaczyli organizatorzy Platinum 64 Rajdu Polski, uczestnicy pucharu markowego Peugeot znaleźli się w wąskim gronie 29 załóg, którym udało się przejechać cała trasę. W Rajdowym Pucharze Peugeot tryumfowali bracia Dobrowolscy.

Dobrowolscy zwyciężają w RPP

Do najtrudniejszej krajowej imprezy, rundy nie tylko RSMP, ale także Mistrzostw Europy i kandydata Mistrzostw Świata, przystąpiło ostatecznie sześć załóg rywalizujących w Rajdowym Pucharze Peugeot. Obok Kacpera Puszkiela i Alicji Konury, na starcie zabrakło niespodziewanie Tomasza Dąbrowskiego i Igora Stasza, którzy tak dobrze spisali się w pierwszej eliminacji RPP. Do rywalizacji przystąpili natomiast Przemysław Zabrocki i Szymon Gospodarczyk (nieobecni na Rajdzie Elmot).

Pierwszy odcinek specjalny – prolog w Mikołajkach wygrali bracia Marcin i Michał Dobrowolscy, którzy wyprzedzili Grzegorza Kostkę i Tomasza Tkacza, Kamila Butruka i Macieja Wilka, Michała Streera i Grzegorza Dachowskiego, Przemka Zabrockiego i Szymona Gospodarczyka, oraz Janusza Majka i Krzysztofa Maskalana. Drugi odcinek został odwołany, na trzecim najszybszy był Butruk, na czwartym – Streer. Po pierwszej pętli prowadził Kamil przed Michałem.

Druga pętla pierwszego etapu to pojedynek Marcina Dobrowolskiego z Przemkiem Zabrockim. Lepszy był ten pierwszy. Trzecie miejsce zajmował Michał Streer. Różnice nie były jednak duże.

Drugi etap to emocjonująca rywalizacja Marcina i Przemka, za których plecami konkurowali pozostali uczestnicy pucharu markowego. W upale i kurzu najlepsi okazali się ostatecznie bracia Dobrowolscy, choć Zespół Sędziów Sportowych nałożył na nich karę 30 sekund za ominięcie szykany. Kolejne miejsca zajęli: Zabrocki i Gospodarczyk, Butruk i Wilk, Kostka i Tkacz, Strer i Dachowski oraz Majek i Maskalan.

Wszyscy uczestnicy pucharowych zmagań twierdzili na mecie, że trasa była wyjątkowo wymagająca zarówno dla kierowców, jak też dla samochodów. Michał i Marcin Dobrowolscy umocnili się na prowadzeniu w klasyfikacji Rajdowego Pucharu Peugeot po dwóch eliminacjach. Trzecia runda zmagań odbędzie się w lipcu w okolicach Krakowa.

Zobacz galerię zdjęć - 64. Platinum Rajd Polski 2007

Czytaj także:

Svedlund najszybszy w 64. Rajdzie Polski 2007-06-11

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Importer niemieckiej marki opublikował właśnie cennik nowego Audi A6. Samochód będzie dostępny na początek w silnikiem benzynowym i wysokoprężnym. Cennik otwiera kwota 296 600 zł.