mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Dobry miesiąc Mitsubishi

Dobry miesiąc Mitsubishi

Sprzedaż aut Mitsubishi w Polsce w czerwcu wzrosła aż o 107,1%. W sumie w czerwcu sprzedano 232 auta tej marki w porównaniu do 112 w tym samym miesiącu 2004 roku.

Spektakularny wzrost sprzedaży zaobserwowano w przypadku aut z napędem na 4 koła, ale coraz większą popularność zdobywają także niedawno wprowadzony na rynek Mitsubishi Colt oraz najbardziej znany model tej marki – Mitsubishi Lancer.

W czerwcu największy wzrost sprzedaży zanotowano w przypadku aut z napędem na 4 koła: dwudziestokrotnie zwiększyła się sprzedaż modelu Pajero Pinin, osiemnastokrotnie modelu Pajero, o 350% wzrosła sprzedaż terenowego pickupa L200, o 143% - Outlandera.

Nadal rośnie zainteresowanie modelem Lancer – w czerwcu sprzedano 130% więcej Lancerów w wersji sedan i 62% więcej Lancerów kombi w porównaniu do czerwca 2004.

Od początku bieżącego roku 1.358 osób kupiło auta Mitsubishi. To o 1,4% mniej niż w pierwszej połowie 2004 roku, ale w zestawieniu z ponad 34% spadkiem polskiego rynku daje niemal 26% wzrost udziału w tym rynku.

W dalszym ciągu w tym roku najlepiej sprzedającym się modelem jest wielokrotnie nagradzany Mitsubishi Colt, który od stycznia do końca czerwca znalazł już 432 nabywców. W pierwszej połowie roku o blisko 57% zwiększyła się sprzedaż Lancera sedan i o niemal 46% Lancera kombi. W sumie od początku roku 318 klientów zdecydowało się na kupno aut z rodziny Lancera.

Do końca czerwca aż trzykrotnie wzrosła sprzedaż flagowego modelu Mitsubishi – Pajero, który zyskał 132 nabywców. Jednocześnie o 130% zwiększyła się sprzedaż Outlandera (131 klientów wybrało ten model).

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Importer niemieckiej marki opublikował właśnie cennik nowego Audi A6. Samochód będzie dostępny na początek w silnikiem benzynowym i wysokoprężnym. Cennik otwiera kwota 296 600 zł.