mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Dobry początek roku Forda

Dobry początek roku Forda

Marka Ford zanotowała dobre wyniki sprzedaży w Europie w styczniu tego roku. Pozwoliło to na zwiększenie udziału w rynku do 9,2 procenta.

Wynik ten jest o 0,2 punkty procentowe wyższy niż w pierwszym miesiącu zeszłego roku. Całkowita liczba sprzedanych samochodów wyniosła 126.207 sztuk. Samochody osobowe utrzymały 9,3-procentowy udział w europejskim rynku, zaś dostawcze zwiększyły udział z 7,7 do 9,0 procenta.

Wśród osobowych najlepszą sprzedażą może się poszczycić Focus z liczbą 36.100 sprzedanych aut. Nowowprowadzony na rynek Focus C-Max osiągnął w styczniu sprzedaż w wysokości 12.000 samochodów. Na samochody dostawcze Forda zdecydowało się w sumie 16.800 klientów, co jest o 1.100 więcej niż w ubiegłym roku.

Z krajów europejskich na pierwszym miejscu zdecydowanie znajduje się Wielka Brytania, gdzie Ford osiągnął udział w wysokości 17,4% (o 1,4 więcej niż rok temu). W Polsce Ford uzyskał rekordowy udział w rynku 8,7%. Jeszcze rok temu w styczniu udział ten wynosił jedyne 4,2%, a za cały ubiegły rok 7,8%.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Plebiscyt Best Cars 2019 ? zagłosuj!
Plebiscyt Best Cars 2019 ? zagłosuj!
W tym roku po raz 25. oddajecie swoje głosy na ulubione samochody, a my jak co roku jednej osobie wręczymy nagrodę główną ? nowe Subaru XV!