mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Dobry początek roku Forda

Dobry początek roku Forda

Marka Ford zanotowała dobre wyniki sprzedaży w Europie w styczniu tego roku. Pozwoliło to na zwiększenie udziału w rynku do 9,2 procenta.

Wynik ten jest o 0,2 punkty procentowe wyższy niż w pierwszym miesiącu zeszłego roku. Całkowita liczba sprzedanych samochodów wyniosła 126.207 sztuk. Samochody osobowe utrzymały 9,3-procentowy udział w europejskim rynku, zaś dostawcze zwiększyły udział z 7,7 do 9,0 procenta.

Wśród osobowych najlepszą sprzedażą może się poszczycić Focus z liczbą 36.100 sprzedanych aut. Nowowprowadzony na rynek Focus C-Max osiągnął w styczniu sprzedaż w wysokości 12.000 samochodów. Na samochody dostawcze Forda zdecydowało się w sumie 16.800 klientów, co jest o 1.100 więcej niż w ubiegłym roku.

Z krajów europejskich na pierwszym miejscu zdecydowanie znajduje się Wielka Brytania, gdzie Ford osiągnął udział w wysokości 17,4% (o 1,4 więcej niż rok temu). W Polsce Ford uzyskał rekordowy udział w rynku 8,7%. Jeszcze rok temu w styczniu udział ten wynosił jedyne 4,2%, a za cały ubiegły rok 7,8%.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.