mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Dobry rok dla Toyoty

Dobry rok dla Toyoty

2007 rok przyniósł polskiemu oddziałowi Toyoty wiele powodów do zadowolenia. Ważnym wydarzeniem było rozpoczęcie budowy nowego zakładu Toyoty Motor Manufacturing Poland w Wałbrzychu, która została uhonorowana tytułem „Inwestycji Roku 2007”.

Dobry rok dla Toyoty
W zorganizowanym przez Polską Agencję Informacji i Inwestycji Zagranicznych konkursie, TMMP w Wałbrzychu otrzymała nagrodę w kategorii "największa inwestycja" za realizację projektu związanego z budową nowego zakładu produkującego skrzynie biegów. Całkowity koszt nowej inwestycji wyniesie około 145 mln euro, a jej realizacja przyczyni się do powstania około 250 nowych miejsc pracy. Obecnie w ramach nowej inwestycji dobiega końca proces instalacji maszyn oraz trwają przygotowania do pierwszych prób produkcyjnych. Rozpoczęcie produkcji masowej planowane jest we wrześniu bieżącego roku.

Podczas świąteczno-noworocznego spotkania z inwestorami, nagrodę z rąk Wiceprezesa Rady Ministrów, Ministra Gospodarki, Waldemara Pawlaka odebrał Wiceprezes Toyota Motor Manufacturing Poland, Kenji Manabe.

Nie jest to jedyny sukces polskiego oddziału Toyoty. Także w ubiegłym roku, otrzymała ona  nagrodę w prestiżowym, światowym konkursie „Silnik Roku 2007” (Engine of the Year). Wyróżniona jednostka o pojemności 998 ccm jest produkowana w zakładzie TMMP w Wałbrzychu. Silnik ten montowany jest w Toyocie Aygo, Citroenie C1, Peugeocie 107 produkowanych w czeskim Kolinie oraz Toyocie Yaris wytwarzanej we Francji.

Podobne wiadomości:

Droga S3 do granicy – powstanie do 2023 roku

Droga S3 do granicy – powstanie do 2023 roku

Polskie drogi 2017-05-26

Mekka dla niewdzięcznych

auto motor i sport 0000-00-00

Nie podoba ci się, że co trzeci samochód na parkingu wygląda identycznie jak twój? Przyjedź do Essen na największą w Europie wystawę tuningową - nawet jeśli nic nie kupisz, to na pewno się zainspirujesz.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.