mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Dobry rok dla Toyoty

Dobry rok dla Toyoty

2007 rok przyniósł polskiemu oddziałowi Toyoty wiele powodów do zadowolenia. Ważnym wydarzeniem było rozpoczęcie budowy nowego zakładu Toyoty Motor Manufacturing Poland w Wałbrzychu, która została uhonorowana tytułem „Inwestycji Roku 2007”.

Dobry rok dla Toyoty
W zorganizowanym przez Polską Agencję Informacji i Inwestycji Zagranicznych konkursie, TMMP w Wałbrzychu otrzymała nagrodę w kategorii "największa inwestycja" za realizację projektu związanego z budową nowego zakładu produkującego skrzynie biegów. Całkowity koszt nowej inwestycji wyniesie około 145 mln euro, a jej realizacja przyczyni się do powstania około 250 nowych miejsc pracy. Obecnie w ramach nowej inwestycji dobiega końca proces instalacji maszyn oraz trwają przygotowania do pierwszych prób produkcyjnych. Rozpoczęcie produkcji masowej planowane jest we wrześniu bieżącego roku.

Podczas świąteczno-noworocznego spotkania z inwestorami, nagrodę z rąk Wiceprezesa Rady Ministrów, Ministra Gospodarki, Waldemara Pawlaka odebrał Wiceprezes Toyota Motor Manufacturing Poland, Kenji Manabe.

Nie jest to jedyny sukces polskiego oddziału Toyoty. Także w ubiegłym roku, otrzymała ona  nagrodę w prestiżowym, światowym konkursie „Silnik Roku 2007” (Engine of the Year). Wyróżniona jednostka o pojemności 998 ccm jest produkowana w zakładzie TMMP w Wałbrzychu. Silnik ten montowany jest w Toyocie Aygo, Citroenie C1, Peugeocie 107 produkowanych w czeskim Kolinie oraz Toyocie Yaris wytwarzanej we Francji.

Podobne wiadomości:

Mekka dla niewdzięcznych

auto motor i sport 0000-00-00

Nie podoba ci się, że co trzeci samochód na parkingu wygląda identycznie jak twój? Przyjedź do Essen na największą w Europie wystawę tuningową - nawet jeśli nic nie kupisz, to na pewno się zainspirujesz.

A4 Złotoryja - Legnica - ograniczenia w ruchu

A4 Złotoryja - Legnica - ograniczenia w ruchu

Polskie drogi 2017-01-16

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.