mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Dobry rok dla Toyoty

Dobry rok dla Toyoty

2007 rok przyniósł polskiemu oddziałowi Toyoty wiele powodów do zadowolenia. Ważnym wydarzeniem było rozpoczęcie budowy nowego zakładu Toyoty Motor Manufacturing Poland w Wałbrzychu, która została uhonorowana tytułem „Inwestycji Roku 2007”.

Dobry rok dla Toyoty
W zorganizowanym przez Polską Agencję Informacji i Inwestycji Zagranicznych konkursie, TMMP w Wałbrzychu otrzymała nagrodę w kategorii "największa inwestycja" za realizację projektu związanego z budową nowego zakładu produkującego skrzynie biegów. Całkowity koszt nowej inwestycji wyniesie około 145 mln euro, a jej realizacja przyczyni się do powstania około 250 nowych miejsc pracy. Obecnie w ramach nowej inwestycji dobiega końca proces instalacji maszyn oraz trwają przygotowania do pierwszych prób produkcyjnych. Rozpoczęcie produkcji masowej planowane jest we wrześniu bieżącego roku.

Podczas świąteczno-noworocznego spotkania z inwestorami, nagrodę z rąk Wiceprezesa Rady Ministrów, Ministra Gospodarki, Waldemara Pawlaka odebrał Wiceprezes Toyota Motor Manufacturing Poland, Kenji Manabe.

Nie jest to jedyny sukces polskiego oddziału Toyoty. Także w ubiegłym roku, otrzymała ona  nagrodę w prestiżowym, światowym konkursie „Silnik Roku 2007” (Engine of the Year). Wyróżniona jednostka o pojemności 998 ccm jest produkowana w zakładzie TMMP w Wałbrzychu. Silnik ten montowany jest w Toyocie Aygo, Citroenie C1, Peugeocie 107 produkowanych w czeskim Kolinie oraz Toyocie Yaris wytwarzanej we Francji.

Podobne wiadomości:

A4 Złotoryja - Legnica - ograniczenia w ruchu

A4 Złotoryja - Legnica - ograniczenia w ruchu

Polskie drogi 2017-01-16

Kolejny fragment drogi S3 otwarty

Kolejny fragment drogi S3 otwarty

Polskie drogi 2017-08-05

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
6 sprawdzonych patentów na zimę.
6 sprawdzonych patentów na zimę.
Zamarznięte szyby i czapa śniegu na dachu mogą być niebezpieczne dla Ciebie, otoczenia i Twojego portfela. Podpowiadamy, jak szybko odśnieżyć auto, a dzięki temu uniknąć 3 pkt. karnych i 500 zł mandatu, a przy okazji pospać nawet kwadrans dłużej.
Jak przygotować samochód do jazdy w zimowy poranek? Jak przygotować samochód do jazdy w zimowy poranek?