mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Dobry rok dla Wałbrzyskiej SSE

Dobry rok dla Wałbrzyskiej SSE

W ubiegłym 2008 roku, na terenie Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej pojawiło się wielu nowych inwestorów, w tym także firm z branży motoryzacyjnej (m.in. Advanced Diesel Particulate Filters), a inni (Toyota) rozszerzyli swoją działalność.

Dobry rok dla Wałbrzyskiej SSE
W minionym roku zarząd Wałbrzyskiej Strefy wydał 37 nowych zezwoleń dla przedsięwzięć o łącznej wartości 2,6 mld zł, w wyniku których powstanie 4,4 tys. miejsc pracy. Nowi inwestorzy zagospodarowali w 2008 roku 146 hektarów na terenach objętych Strefą. Wśród firm, które otrzymały zezwolenia po raz pierwszy, warto wymienić kilka największych pod względem nakładów inwestycyjnych. Są to m.in.: Advanced Diesel Particulate Filters (ponad 500 mln zł), firma rozbudowująca swoją fabrykę filtrów do silników diesla, Mahle Polska (118 mln zł), który powiększy zakład produkujący komponenty do silników spalinowych oraz Hoerbriger Automotive Sp. z o.o. (47,2 mln zł), producent systemów dla przekładni samochodów i systemów gwarantujących komfort jazdy. Zezwolenie otrzymała także firma NSK Steering Systems Europe Polska, która wybuduje linię technologiczną do obróbki maszynowej, będącej jednym z etapów produkcji układów kierowniczych do samochodów.

Rok 2008 był także okresem, w którym 12 firm rozpoczęło działalność w Wałbrzyskiej Strefie. Ponadto 29 września odbyło się uroczyste otwarcie kolejnej fabryki skrzyń biegów w Toyota Manufacturing Poland w Wałbrzychu. Zakład zwiększył moce produkcyjne dotychczasowej fabryki o 120 tys. sztuk rocznie. Toyota zainwestowała do tej pory w realizację przedsięwzięcia 124 mln euro.

Wałbrzyska Specjalna Strefa Ekonomiczna Invest-Park posiada podstrefy w czterech województwach: dolnośląskim, lubuskim, wielkopolskim i opolskim. Od początku istnienia do końca 2008 roku Strefa wydała 132 pozwolenia na działalność, w wyniku których 83 firmy rozpoczęły już działalność, poniosły nakłady o wartości 9,63 mld zł i utworzyły 30,9 tys. miejsc pracy.

Podobne wiadomości:

Droga S3 do granicy – powstanie do 2023 roku

Droga S3 do granicy – powstanie do 2023 roku

Polskie drogi 2017-05-26

Kolejny fragment drogi S3 otwarty

Kolejny fragment drogi S3 otwarty

Polskie drogi 2017-08-05

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Importer niemieckiej marki opublikował właśnie cennik nowego Audi A6. Samochód będzie dostępny na początek w silnikiem benzynowym i wysokoprężnym. Cennik otwiera kwota 296 600 zł.