mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Dobry start Saaba 9-5 BioPower

Dobry start Saaba 9-5 BioPower

Tegoroczna sprzedaż ekologicznego modelu Saab 9-5 BioPower przekroczyła zakładane plany na przyszły rok. Do końca grudnia zakładana liczba zamówień na ten model ma wynieść 5.500 egzemplarzy.

W związku z tym zwiększono również do 9 tys. sztuk przyszłoroczne plany sprzedaży. "Sprzedaż w przyszłym roku modelu Saab 9-5 BioPower szacujemy teraz na ok. 9.000" - powiedział Bengt Nilemo, dyrektor zarządzający szwedzkim oddziałem Saaba - "Obserwujemy ciągły wzrost zainteresowania wśród naszych klientów kwestiami związanymi z redukcją zanieczyszczeń, przede wszystkim z emisją CO2, który przyczynia się do globalnego ocieplenia. 9-5 BioPower redukuje emisję CO2 o ok. 80% w stosunku do innych modeli, bez uszczerbku dla bezpieczeństwa, osiągów czy komfortu."

Na zwiększoną sprzedaż przyczyniają się także zachęty w postaci ulg podatkowych czy w niektórych krajach nawet niższe opłaty parkingowe. Saab 9-5 BioPower jest obecnie oferowany w Szwecji, Wlk. Brytanii, Francji, Niemczech, a wkrótce także w Norwegii, Danii i Finlandii. Na wystawie w detroit zostanie pokazana mocniejsza wersja Aero tego auta, która napędzana będzie 310-konnym silnikiem.

Zobacz więcej o modelu Saab 9-5

Zobacz koniecznie: Wszystko o Saab 9-5 Wszystko o Saab
Tematy w artykule: Saab Saab 9-5

Podobne wiadomości:

Właściciele Saab'a nie mogą korzystać z nazwy

Właściciele Saab'a nie mogą korzystać z nazwy

Aktualności 2016-02-02

Saab powraca - kolejna odsłona telenoweli

Saab powraca - kolejna odsłona telenoweli

Aktualności 2016-12-02

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.