mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Dobry start Saaba 9-5 BioPower

Dobry start Saaba 9-5 BioPower

Tegoroczna sprzedaż ekologicznego modelu Saab 9-5 BioPower przekroczyła zakładane plany na przyszły rok. Do końca grudnia zakładana liczba zamówień na ten model ma wynieść 5.500 egzemplarzy.

W związku z tym zwiększono również do 9 tys. sztuk przyszłoroczne plany sprzedaży. "Sprzedaż w przyszłym roku modelu Saab 9-5 BioPower szacujemy teraz na ok. 9.000" - powiedział Bengt Nilemo, dyrektor zarządzający szwedzkim oddziałem Saaba - "Obserwujemy ciągły wzrost zainteresowania wśród naszych klientów kwestiami związanymi z redukcją zanieczyszczeń, przede wszystkim z emisją CO2, który przyczynia się do globalnego ocieplenia. 9-5 BioPower redukuje emisję CO2 o ok. 80% w stosunku do innych modeli, bez uszczerbku dla bezpieczeństwa, osiągów czy komfortu."

Na zwiększoną sprzedaż przyczyniają się także zachęty w postaci ulg podatkowych czy w niektórych krajach nawet niższe opłaty parkingowe. Saab 9-5 BioPower jest obecnie oferowany w Szwecji, Wlk. Brytanii, Francji, Niemczech, a wkrótce także w Norwegii, Danii i Finlandii. Na wystawie w detroit zostanie pokazana mocniejsza wersja Aero tego auta, która napędzana będzie 310-konnym silnikiem.

Zobacz więcej o modelu Saab 9-5

Zobacz koniecznie: Wszystko o Saab 9-5 Wszystko o Saab
Tematy w artykule: Saab Saab 9-5

Podobne wiadomości:

Właściciele Saab'a nie mogą korzystać z nazwy

Właściciele Saab'a nie mogą korzystać z nazwy

Aktualności 2016-02-02

Kolejny producent bankrutuje

Kolejny producent bankrutuje

Samochody luksusowe 2014-12-19

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Suzuki Jimny - pierwsze zdjęcia przed premierą
Nowe Suzuki Jimny - pierwsze zdjęcia przed premierą
Suzuki przygotowuje w tym roku dwie ważne premiery, a jedną z nich jest zupełnie nowe Jimny. W sieci pojawiły się właśnie pierwsze zdjęcia tego modelu, a my znamy już pierwsze szczegóły na temat czwartej generacji.

Zalando Zalando