Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Dodatkowe Land Rovery do serwisu

Dodatkowe Land Rovery do serwisu

Właściele modeli Discovery 3 oraz Range Rover Sport, których w zeszłym roku ominęła akcja serwisowa związana z usterką układu hamulcowego, teraz być może zostaną wezwani do serwisów. Producent tych modeli rozszerzył bowiem kampanię naprawczą tych aut.

Dodatkowe Land Rovery do serwisu
JLR Polska poinformował, że w samochodach Land Rover Discovery 3 (o numerach VIN LA 000005-LA513325) oraz Range Rover Sport (LS900002-LS999999, LS100000-LS215618) z roku modelowego 2005-2009 wyprodukowanych w Wielkiej Brytanii możliwe jest przedostawanie się oleju z pompy podciśnieniowej układu wspomagania hamulców do siłownika wspomagania hamulców. Może to powodować stopniową utratę wydajności wspomagania hamowania, uczucie twardego pedału hamulca oraz prowadzić do wydłużenia drogi hamowania, a w skrajnych przypadkach - do uszkodzenia pompy hamulcowej i niesprawności hamulców.

W Polsce akcją naprawczą objętych zostało dodatkowo 83 samochodów. Przedsiębiorca otrzymał zgłoszenie o dziewięciu wypadkach, które mogą mieć związek z wymienionymi usterkami.

Przedsiębiorca informuje indywidualnie posiadaczy potencjalnie wadliwych egzemplarzy wymienionych samochodów o akcji serwisowej, która będzie polegała na bezpłatnej wymianie przewodu wspomagania układu hamulcowego wraz z zaworem zwrotnym oraz sprawdzeniu przedostawania się oleju do siłownika wspomagania układu hamulcowego i ewentualnej wymianie siłownika wspomagania układu hamulcowego i (gdy to konieczne) pompy hamulcowej.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Land Rover Range Rover
Land Rover Range Rover
Cena podstawowa już od: 169 200 PLN brutto
Dostępne nadwozia: cabrio-2dr. suv-3dr.
Land Rover Discovery
Land Rover Discovery
Cena podstawowa już od: 149 900 PLN brutto
Dostępne nadwozia: suv-5dr.

Podobne wiadomości:

Land Rover Discovery 2017 – nowe wieści

Land Rover Discovery 2017 – nowe wieści

Aktualności 2016-09-15

Land Rover Defender powróci?

Land Rover Defender powróci?

Aktualności 2016-07-15

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Twórca DSG pozywa koncern VW
Twórca DSG pozywa koncern VW
Szefostwo koncernu Volkswagen nie ma łatwego życia przez ostatni rok. Cały czas ciągnie się afera Dieselgate, a do listy problemów dołączył były szef marki Bentley i Bugatti, który pozwał niemieckiego producenta do sadu.
Rozpoznaj modele Skody i wygraj Rozpoznaj modele Skody i wygraj