mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Dodatkowe Land Rovery do serwisu

Dodatkowe Land Rovery do serwisu

Właściele modeli Discovery 3 oraz Range Rover Sport, których w zeszłym roku ominęła akcja serwisowa związana z usterką układu hamulcowego, teraz być może zostaną wezwani do serwisów. Producent tych modeli rozszerzył bowiem kampanię naprawczą tych aut.

Dodatkowe Land Rovery do serwisu
JLR Polska poinformował, że w samochodach Land Rover Discovery 3 (o numerach VIN LA 000005-LA513325) oraz Range Rover Sport (LS900002-LS999999, LS100000-LS215618) z roku modelowego 2005-2009 wyprodukowanych w Wielkiej Brytanii możliwe jest przedostawanie się oleju z pompy podciśnieniowej układu wspomagania hamulców do siłownika wspomagania hamulców. Może to powodować stopniową utratę wydajności wspomagania hamowania, uczucie twardego pedału hamulca oraz prowadzić do wydłużenia drogi hamowania, a w skrajnych przypadkach - do uszkodzenia pompy hamulcowej i niesprawności hamulców.

W Polsce akcją naprawczą objętych zostało dodatkowo 83 samochodów. Przedsiębiorca otrzymał zgłoszenie o dziewięciu wypadkach, które mogą mieć związek z wymienionymi usterkami.

Przedsiębiorca informuje indywidualnie posiadaczy potencjalnie wadliwych egzemplarzy wymienionych samochodów o akcji serwisowej, która będzie polegała na bezpłatnej wymianie przewodu wspomagania układu hamulcowego wraz z zaworem zwrotnym oraz sprawdzeniu przedostawania się oleju do siłownika wspomagania układu hamulcowego i ewentualnej wymianie siłownika wspomagania układu hamulcowego i (gdy to konieczne) pompy hamulcowej.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Land Rover Range Rover
Land Rover Range Rover
Cena podstawowa już od: 159 900 PLN brutto
Dostępne nadwozia: kombi-5dr. suv-2dr.
Land Rover Discovery
Land Rover Discovery
Cena podstawowa już od: 149 900 PLN brutto
Dostępne nadwozia: suv-5dr.

Podobne wiadomości:

Range Rover Sport – lifting dodał mu mocy

Range Rover Sport – lifting dodał mu mocy

Samochody luksusowe 2017-10-04

Range Rover Velar - luksusowy brat F-Pace

Range Rover Velar - luksusowy brat F-Pace

Aktualności 2017-03-06

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
MUSI BYĆ COOL
MUSI BYĆ COOL
Ten nowoczesny samochód miejski, dzięki nadmuchanej karoserii, nietypowym reflektorom, innowacyjnym panelom Airbump i dziesiątkom dostępnych wersji kolorystycznych sprawił, że kierowca wreszcie może wyrazić swoją osobowość.