mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Dodge Caliber: Kłopotliwe testy zderzeniowe

Dodge Caliber: Kłopotliwe testy zderzeniowe

Amerykański Ubezpieczeniowy Instytut Bezpieczeństwa Drogowego (IIHS) przeprowadził testy zderzeniowe modelu Dodge Caliber, który niedawno trafił do salonów także w Polsce. Wyniki uzyskane w teście wykazały, że Caliber ma pewne wady konstrukcyjne na bocznych ścianach auta i odbiegają one od raportu innej amerykańskiej organizacji NHTSA.

Dodge Caliber: Kłopotliwe testy zderzeniowe
O ile zderzenie czołowe Dodge Caliber 2007 zdał celująco – otrzymał najwyższą notę „G” w czterostopniowej skali G,A,M,P, o tyle znacznie gorzej wypadł podczas bocznych testów zderzeniowych, w których IIHS stwierdziło pewne wady konstrukcyjne tej części nadwozia. W tym elemencie testów Caliber otrzymał mało zadowalający wynik „M”. Komisja, która poddała testom nowy produkt amerykańskiej marki podkreśliła, że mimo wszystko Caliber wypadł w badaniach znacznie lepiej niż poprzednik, model Neon.

Zobacz galerię zdjęć modelu Dodge Caliber 

Dodge już zapowiedział, że zamierza ustosunkować się do zaleceń specjalistów i jeszcze w roku modelowym 2007 w wyposażeniu opcjonalnym oferowane będą boczne poduszki powietrzne, które według specjalistów chroniąc przed urazami tułów i kręgi szyjne pasażerów zwiększą bezpieczeństwo w samochodzie.

Zobacz więcej o modelu Dodge Caliber

Co ciekawe wyniki przeprowadzone przez organizację IIHS zdecydowanie odbiegają od wyników badań opublikowanych przez amerykańską agencję rządową ds. bezpieczeństwa ruchu drogowego NHTSA, która w swoich testach zderzeniowych przyznała modelowi Caliber najwyższą notę pięciu gwiazdek i wyróżniła samochód za bardzo dobrą ochronę pasażerów przy uderzeniach bocznych. (czytaj więcej na temat wyników NHTSA)

Czytaj także:

Audiofilski Caliber 2006-08-17

Caliber już w czołówce 2006-08-11

Caliber w opałach 2006-07-26

Dodge w Polsce 2006-06-22

Zobacz koniecznie: Wszystko o Dodge Caliber Wszystko o Dodge
Tematy w artykule: Dodge Dodge Caliber

Podobne wiadomości:

Dodge Durango SRT - SUV z osiągami supersamochodu

Dodge Durango SRT - SUV z osiągami...

Premiery 2017-02-10

Koncern FCA mieszał przy spalinach?

Koncern FCA mieszał przy spalinach?

Aktualności 2017-01-17

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.