mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Dodge Caliber hitem w Europie

Dodge Caliber hitem w Europie

Producent samochodów marki Dodge jest zadowolony z sukcesu jaki osiągnął model Caliber na europejskim rynku motoryzacyjnym. W niektórych krajach na pięciodrzwiowego hatchbacka trzeba czekać nawet do sześciu miesięcy.

Dodge Caliber hitem w Europie

Thomas Hausch, dyrektor wykonawczy odpowiedzialny za sprzedaż międzynarodową oraz marketing odpowiedział, że władze koncernu nie doceniły popytu, z jakim samochód spotkał się na rynku. Należy przypomnieć, że jeszcze w czerwcu, podczas premiery samochodu wielu krytyków zastanawiało się nad ilością osób, które odważą się kupić samochód, który prezentuje tak charakterystyczny, amerykański design.

Przez pierwsze trzy miesiące od premiery, Dodge sprzedał 3.238 egzemplarzy samochodów w Zachodniej Europie. Jest to bardzo wielki skok w porównaniu z poprzednim rokiem, kiedy to Dodge sprzedał jedynie 311 egzemplarzy samochodów w tym regionie. Hausch tłumaczy, że jest to zasługa bardzo konkurencyjnych cen w stosunku do innych samochodów tej klasy. Samochód sprzedawany był przez sieć dilerską marki Chrysler oraz Jeep. W Polsce ceny zaczynają się już od 59 tysięcy złotych, co również przyciąga klientów.

Natomiast w wielu europejskich salonach samochodowych na auto czekać trzeba już po kilka miesięcy, z powodu zbyt małych dostaw. Dilerzy informują, że samochody sprzedają się praktycznie bez żadnych dodatkowych zabiegów marketingowych. Niektórzy z nich mają już złożone zamówienia na przyszły rok i obawiają się, że aut nadal będzie brakować.

Chrysler oczekuje, że marka Dodge zdobędzie dużą sympatię na rynku europejskim, co pozwoli w przeciągu dwóch lat na podwojenie udziałów w tym rynku. Koncern liczy na to, że wskaźnik wzrostu w 2006 roku osiągnie wynik dwucyfrowy. 


Czytaj także:

Dodge Caliber: Kłopotliwe testy zderzeniowe (2006-08-24)

Audiofilski Caliber (2006-08-17)

Caliber już w czołówce (2006-08-11)

Caliber w opałach (2006-07-26)

 

Zobacz koniecznie: Wszystko o Dodge Caliber Wszystko o Dodge
Tematy w artykule: Dodge Dodge Caliber

Podobne wiadomości:

Hennessey Dodge Viper Venom - więcej niż Hellcat

Hennessey Dodge Viper Venom - więcej niż...

Samochody luksusowe 2016-07-14

Dodge Viper, inaczej niż tańsze modele Dodge, czyli Challenger i Charger, nie doczekał się wersji Hellcat, czyli wspomaganej kompresorem 707-konnej odmiany. Ale sposób na zwiększenie osiągów mają inzynierowie z Hennessey Performance.

 

Dodge Viper zniknie z rynku

Dodge Viper zniknie z rynku

Samochody luksusowe 2015-10-14

Komentuj:

~rdr 2006-09-23

fokus moim zdaniem lepszy corrola tez i civic

~seter 2006-09-11

nasterydowane amerykanskie g....

~alek 2006-09-08

może i fajny ale z pewnoscia szesciu miesiecy bym nie czekal

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Prześlij zdjęcie i zagraj o jedną z 30 nagród
Prześlij zdjęcie i zagraj o jedną z 30 nagród
Konkurs na 25-lecie magazynu "auto motor i sport". Zrób sobie zdjęcie z jubileuszowym wydaniem magazynu i prześlij je do nas koszystając z formularza na stronie. Masz szansę na wygranie jednej z 30 nagród. Weź udział!
Wydania cyfrowe auto motor i sport Wydania cyfrowe auto motor i sport