mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Dodge Caliber hitem w Europie

Dodge Caliber hitem w Europie

Producent samochodów marki Dodge jest zadowolony z sukcesu jaki osiągnął model Caliber na europejskim rynku motoryzacyjnym. W niektórych krajach na pięciodrzwiowego hatchbacka trzeba czekać nawet do sześciu miesięcy.

Dodge Caliber hitem w Europie

Thomas Hausch, dyrektor wykonawczy odpowiedzialny za sprzedaż międzynarodową oraz marketing odpowiedział, że władze koncernu nie doceniły popytu, z jakim samochód spotkał się na rynku. Należy przypomnieć, że jeszcze w czerwcu, podczas premiery samochodu wielu krytyków zastanawiało się nad ilością osób, które odważą się kupić samochód, który prezentuje tak charakterystyczny, amerykański design.

Przez pierwsze trzy miesiące od premiery, Dodge sprzedał 3.238 egzemplarzy samochodów w Zachodniej Europie. Jest to bardzo wielki skok w porównaniu z poprzednim rokiem, kiedy to Dodge sprzedał jedynie 311 egzemplarzy samochodów w tym regionie. Hausch tłumaczy, że jest to zasługa bardzo konkurencyjnych cen w stosunku do innych samochodów tej klasy. Samochód sprzedawany był przez sieć dilerską marki Chrysler oraz Jeep. W Polsce ceny zaczynają się już od 59 tysięcy złotych, co również przyciąga klientów.

Natomiast w wielu europejskich salonach samochodowych na auto czekać trzeba już po kilka miesięcy, z powodu zbyt małych dostaw. Dilerzy informują, że samochody sprzedają się praktycznie bez żadnych dodatkowych zabiegów marketingowych. Niektórzy z nich mają już złożone zamówienia na przyszły rok i obawiają się, że aut nadal będzie brakować.

Chrysler oczekuje, że marka Dodge zdobędzie dużą sympatię na rynku europejskim, co pozwoli w przeciągu dwóch lat na podwojenie udziałów w tym rynku. Koncern liczy na to, że wskaźnik wzrostu w 2006 roku osiągnie wynik dwucyfrowy. 


Czytaj także:

Dodge Caliber: Kłopotliwe testy zderzeniowe (2006-08-24)

Audiofilski Caliber (2006-08-17)

Caliber już w czołówce (2006-08-11)

Caliber w opałach (2006-07-26)

 

Zobacz koniecznie: Wszystko o Dodge Caliber Wszystko o Dodge
Tematy w artykule: Dodge Dodge Caliber

Podobne wiadomości:

FCA wzywa do serwisu 1,3 mln samochodów

FCA wzywa do serwisu 1,3 mln samochodów

Aktualności 2017-07-18

Koncern FCA mieszał przy spalinach?

Koncern FCA mieszał przy spalinach?

Aktualności 2017-01-17

Komentuj:

~rdr 2006-09-23

fokus moim zdaniem lepszy corrola tez i civic

~seter 2006-09-11

nasterydowane amerykanskie g....

~alek 2006-09-08

może i fajny ale z pewnoscia szesciu miesiecy bym nie czekal

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Importer niemieckiej marki opublikował właśnie cennik nowego Audi A6. Samochód będzie dostępny na początek w silnikiem benzynowym i wysokoprężnym. Cennik otwiera kwota 296 600 zł.