mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Dodge Challenger następną ofiarą airbagów Takata

Dodge Challenger następną ofiarą airbagów Takata

Jesteś szczęśliwym właścicielem Dodge'a Challengera? Gratulujemy, ale jednocześnie ostrzegamy - auto może być wyposażone w wadliwy napełniacz poduszki powietrznej firmy Takata.

Dodge Challenger następną ofiarą airbagów Takata
Fiat Chrysler Automobiles rozpoczyna akcję serwisową dotyczącą 88 346 egzemplarzy Dodge'a Challengera. Sportowy Amerykanin cierpi na tę samą przypadłość, co ponad 50 milionów aut na całym świecie - wadliwy moduł airbagu kierowcy produkcji japońskiej firmy Takata.

W skrócie chodzi o napełniacz airbagu narażony na wilgoć. Usterka może prowadzić do zbyt mocnego wybuchu poduszki powietrznej i uderzenia kierowcy metalowymi elementami osprzętu. W wypadkach z udziałem aut wyposażonych w airbagi Takata zginęło już 8 osób, było też wielu rannych. Ok. 2% aut objętych dotychczas akcjami serwisowymi ma rzeczywisty problem z inflatorem - reszta jest wolna od usterki.

Najwięcej aut z problematycznym osprzętem jeździ po drogach USA, a śmiertelne wypadki jak narazie miały miejsce tylko w pojazdach marki Honda. W przypadku Challengera felerny moduł poduszki powietrznej montowany był od września 2007 do października 2010 roku. Właściciele tych aut zostaną wezwani na darmową ekspertyzę w salonach marki.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Prześlij zdjęcie i zagraj o jedną z 30 nagród
Prześlij zdjęcie i zagraj o jedną z 30 nagród
Konkurs na 25-lecie magazynu "auto motor i sport". Zrób sobie zdjęcie z jubileuszowym wydaniem magazynu i prześlij je do nas koszystając z formularza na stronie. Masz szansę na wygranie jednej z 30 nagród. Weź udział!
Wydania cyfrowe auto motor i sport Wydania cyfrowe auto motor i sport