mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Dodge Durango - SUV z hybrydą

Dodge Durango - SUV z hybrydą

W ciągu kilku dni zostanie zaprezentowany Dodge Durango, którego nadwozie przeszło face-lifting. Jego pojawienie się w salonach samochodowych jest zaplanowane na wrzesień tego roku.

Dodge Durango - SUV z hybrydą

Podczas wystawy samochodowej Dallas Auto Show zostanie zaprezentowane nowe dzieło amerykańskiego producenta samochodów. Inżynierowie dokonali wiele modyfikacji, aby było możliwe zainstalowanie w nim silnika hybrydowego, który zostanie dodany do oferty w roku modelowym 2008. Elementy takie jak: deska rozdzielcza, grill, maska, przednie lampy, boki samochodu, koła, uległy całkowitej zmianie. W serce samochodu zaimplementowano wiele wspomagających systemów elektronicznych takich jak: elektroniczna stabilizacja jazdy, system monitorowania ciśnienia w oponach, asystent tylnego parkowania i system ostrzegania o zmianie pasów.

Dotychczasowy model w porównaniu z zeszłym rokiem sprzedał się w ponad 20 tysiącach egzemplarzy. Oznacza to kilkudziesięcio procentowy spadek sprzedaży. Dlatego też odświeżono wersję, aby sprzedaż wzmocniła się do poziomów, które uzyskano w dwóch pierwszych latach pojawienia się samochodu na rynku.

Nowością jeśli chodzi o jednostkę napędową, będzie zastosowanie silnika hybrydowego, którego jednym z elementów będzie ośmiocylindrowa jednostka Hemi o pojemności 5,7 litra. Podłoga, tylni rząd siedzeń oraz system elektryczny w modelu 2007 zostały odpowiednio zmodyfikowane, aby umożliwić stosowanie nowoczesnego silnika. Przewidywany wzrost mocy względem ekonomiczności powinien osiągnąć nawet 25 procent. Nad jego konstrukcją czuwali inżynierowie z DaimlerChrysler AG, General Motors, a także BMW Group. Druga wersja silnika o pojemności 4,7 litra V8 będzie kompatybilna z paliwem bio-etanolowym, które będzie można stosować samodzielnie, bądź też w mieszając z paliwem konwencjonalnym.

Czytaj także:

"Moda na Hemi" (2005-12-14)

"Oszczędny MDS" (2005-08-25)

Zobacz koniecznie: Wszystko o Dodge Durango Wszystko o Dodge
Tematy w artykule: Dodge Dodge Durango

Podobne wiadomości:

Hennessey Dodge Viper Venom - więcej niż Hellcat

Hennessey Dodge Viper Venom - więcej niż...

Samochody luksusowe 2016-07-14

Dodge Viper, inaczej niż tańsze modele Dodge, czyli Challenger i Charger, nie doczekał się wersji Hellcat, czyli wspomaganej kompresorem 707-konnej odmiany. Ale sposób na zwiększenie osiągów mają inzynierowie z Hennessey Performance.

 

Dodge Viper zniknie z rynku

Dodge Viper zniknie z rynku

Samochody luksusowe 2015-10-14

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Już niedługo nie będziemy musieli wozić ze sobą dowodu rejestracyjnego i poświadczenia polisy OC. Po wielu zapowiedziach i obietnicach posłowie w końcu przegłosowali zmiany w prawie.