mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Dodge Nitro razem z Cherokee

Dodge Nitro razem z Cherokee

Produkcja Dodge Nitro, nowego SUV-a klasy średniej, zostanie uruchomiona w fabryce Toledo North Assembly Plant – obok produkcji samochodów Jeep Cherokee.

Dodge Nitro razem z Cherokee

Od ponad 10 lat będzie to pierwszy pojazd innej marki wytwarzany w kompleksie Toledo – "kolebce" słynnego Jeepa Wranglera.

Kompleks Toledo składa się z zakładów Toledo North Assembly i Toledo South Assembly, które produkują pojazdy marki Jeep od lat czterdziestych. Lokalizacja produkcji Dodge Nitro w zakładzie Toledo North Assembly Plant – w którym od roku 2001 powstają samochody Jeep Liberty – to dobra wiadomość dla pracowników całego kompleksu.

Zobacz galerię zdjęć Dodge Nitro

Aby umożliwić montaż dwóch różnych modeli na jednej linii produkcyjnej, część 600-milionowego programu inwestycyjnego, związanego z uruchomieniem produkcji samochodu Dodge Nitro, trafi bezpośrednio do zakładu TNAP. Powierzchnia zakładu wzrośnie o około 15.000 m2 (obecnie 195.100 m2), a nowe wyposażenie obejmie m.in. 150 nowych robotów montażowych, przenośniki liniowe oraz nowe technologie.

Wprowadzane w zakładzie zmiany pozwolą na montaż pojazdów pilotażowych w ramach linii produkcyjnej, co zmniejszy koszty początkowe i przyspieszy prace konstrukcyjne. Kolejne usprawnienia dotyczyć będą sfery budowy, lakierowania i wyposażania nadwozia. 

Czytaj także:
Dodge Nitro nadjechał (2005-10-06)

Dodge do Europy (2005-03-04)

Nowości Dodge (2005-02-17)

Komentuj:

~Bartek 2007-01-13

Nuda Nuda Nuda Nuda.

~Hubert 2007-01-13

Ta strona jest do bani . Postarajcie się .

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.