mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Dodge Tomahawk dla prawdziwych koneserów sztuki

Dodge Tomahawk dla prawdziwych koneserów sztuki

Koncepcyjny motocykl Dodge Tomahawk stał się w styczniu 2003 roku prawdziwą sensacją Międzynarodowego Salonu Samochodowego NAIAS Detroit. Teraz przyszedł czas na Tomahawka numer 2.

Dodge Tomahawk dla prawdziwych koneserów sztuki

Reprodukcję Tomahawka wyceniono na 555.000 dolarów. Jej smukła i dynamiczna sylwetka łączy w sobie stylizację art-deco z ekstremalną koncepcją konstrukcyjną, która staje się trwałym symbolem kreatywności i nowatorstwa DaimlerChryslera.
„Tomahawk jest ewidentnym przykładem kreatywnego potencjału w warunkach twórczej swobody. Jest to nie tylko forma mechaniki - ale i pełna radości ekspresja emocji i mistrzostwa tworzenia” – powiedział Trevor Creed, wiceprezes ds. projektowania Chrysler Group.
Reprodukcja Tomahawka zostanie zbudowana przez swych projektantów – jako pamiątkowa rzeźba, przeznaczona jedynie do podziwiania przez szczęśliwego nabywcę. W chwili obecnej nie jest dopuszczona do ruchu na drogach publicznych ani przewidziana jako funkcjonalny model słynnego już super-motocykla.
Obszerna ilustracja repliki (modelu) Dodge Tomahawka znajduje się na 61 stronie katalogu Christmas Book firmy Neiman Marcus z Dallas (stan Teksas). Termin dostawy eksponatu - modelu Tomahawka wynosi 90 dni od daty przyjęcia zamówienia.
Oprócz egzemplarza powierzonego do sprzedaży firmie Neiman Marcus przewiduje się wytworzenie nie więcej niż dziewięciu dodatkowych reprodukcji - modeli super-motocykla Dodge Tomahawk.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Prześlij zdjęcie i zagraj o jedną z 30 nagród
Prześlij zdjęcie i zagraj o jedną z 30 nagród
Konkurs na 25-lecie magazynu "auto motor i sport". Zrób sobie zdjęcie z jubileuszowym wydaniem magazynu i prześlij je do nas koszystając z formularza na stronie. Masz szansę na wygranie jednej z 30 nagród. Weź udział!
Wydania cyfrowe auto motor i sport Wydania cyfrowe auto motor i sport