mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Dodge Tomahawk dla prawdziwych koneserów sztuki

Dodge Tomahawk dla prawdziwych koneserów sztuki

Koncepcyjny motocykl Dodge Tomahawk stał się w styczniu 2003 roku prawdziwą sensacją Międzynarodowego Salonu Samochodowego NAIAS Detroit. Teraz przyszedł czas na Tomahawka numer 2.

Dodge Tomahawk dla prawdziwych koneserów sztuki

Reprodukcję Tomahawka wyceniono na 555.000 dolarów. Jej smukła i dynamiczna sylwetka łączy w sobie stylizację art-deco z ekstremalną koncepcją konstrukcyjną, która staje się trwałym symbolem kreatywności i nowatorstwa DaimlerChryslera.
„Tomahawk jest ewidentnym przykładem kreatywnego potencjału w warunkach twórczej swobody. Jest to nie tylko forma mechaniki - ale i pełna radości ekspresja emocji i mistrzostwa tworzenia” – powiedział Trevor Creed, wiceprezes ds. projektowania Chrysler Group.
Reprodukcja Tomahawka zostanie zbudowana przez swych projektantów – jako pamiątkowa rzeźba, przeznaczona jedynie do podziwiania przez szczęśliwego nabywcę. W chwili obecnej nie jest dopuszczona do ruchu na drogach publicznych ani przewidziana jako funkcjonalny model słynnego już super-motocykla.
Obszerna ilustracja repliki (modelu) Dodge Tomahawka znajduje się na 61 stronie katalogu Christmas Book firmy Neiman Marcus z Dallas (stan Teksas). Termin dostawy eksponatu - modelu Tomahawka wynosi 90 dni od daty przyjęcia zamówienia.
Oprócz egzemplarza powierzonego do sprzedaży firmie Neiman Marcus przewiduje się wytworzenie nie więcej niż dziewięciu dodatkowych reprodukcji - modeli super-motocykla Dodge Tomahawk.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Bezpieczny powrót z wakacji
Bezpieczny powrót z wakacji
Ostatnie dni wakacji to okres wzmożonego ruchu na drogach. Powroty z dalekich urlopowych wyjazdów i weekendowych eskapad wiążą się z dużym ryzykiem wypadku wskutek zmęczenia, ale i stresu spowodowanego korkami czy nawet wizją powrotu do pracy. Eksperci radzą, jak bezpiecznie wrócić do domu.