mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Dodge Viper nowym rekordzistą toru Nurburgring

Dodge Viper nowym rekordzistą toru Nurburgring

Dodge Viper SRT10 ACR (American Club Racer) pobił dotychczasowy rekord okrążenia na słynnym niemieckim torze wyścigowym Nürburgring w kategorii samochodów dopuszczonych do publicznego ruchu drogowego ("street legal") z czasem 7 minut 22,1 sekundy.

Dodge Viper nowym rekordzistą toru Nurburgring
Nürburgring, zwany przez entuzjastów "The Ring" jest torem wyścigowym o długości 20,8 kilometra obok miejscowości Nürburg w górach Eifel. Zbudowany w roku 1920 i ciągle czynny Nürburgring uważany jest za najtrudniejszy, najbardziej niebezpieczny i wymagający największych umiejętności tor wyścigowy świata. Team SRT postanowił wynająć The Ring na okres czterech godzin i już po pięciu okrążeniach rekord toru należał do Vipera ACR.

600-konny Dodge Viper SRT10 ACR to najnowszy członek elitarnej rodziny samochodów wyczynowych spod znaku SRT (Street and Racing Technology). Wśród modyfikacji w stosunku do zwykłego Vipera wymienić należy regulowaną twardość zawieszenia, lekkie obręcze kół, dwuczęściowe tarcze hamulcowe, wyczynowe lecz "street legal" ogumienie oraz elementy aerodynamiczne, wytwarzające niemal półtonową siłę docisku do podłoża przy prędkości 240 km/h.

Kierowcą Vipera ACR na Nürburgringu był Tom Coronel, który już jeździł przez dwa poprzednie lata Viperem GTSR w wyścigach 24 Hours of Nürburgring. Jednak Viperem ACR Tom Coronel jechał po raz pierwszy.

Poprzedni rekord okrążenia na torze Nürburgring przez pojazd dopuszczony do ruchu publicznego wynosił 7 minut i 26 sekund i należał do Corvette ZR1.

Czasy okrążeń Dodge Vipera ACR na torze Nürburgring:
Okrążenie 1:  7:42,7
Okrążenie 2:  7:35,0
Okrążenie 3:  7:24,1
Okrążenie 4:  7:24,9
Okrążenie 5:  7:22,1 (rekordowe)
Okrążenie 6:  7:24,5
Zobacz koniecznie: Wszystko o Dodge
Tematy w artykule: Dodge

Podobne wiadomości:

Nissan GT-R pokonany! Corvette ZR1 z rekordem Nurburgring

Nissan GT-R pokonany! Corvette ZR1 z rekordem...

Samochody luksusowe 2008-07-01

Nissan GT-R: Oficjalny rekord

Nissan GT-R: Oficjalny rekord

Aktualności 2008-05-04

Japońskie cudo techniki i inżynierii motoryzacyjnej może być teraz oficjalnie nazywane jednym z najszybszych samochodów dopuszczonych do ruchu ulicznego. Na sławnym torze Nurburgring Nissan GT-R uzyskał czas 7 minut 29 sekund. Lepszy jest tylko Pagani Zonda F.

Komentuj:

~robek 2009-02-03

z tabelki wynika, że na trzecim kółku rekord należał do vipera a z tekstu że na piątym, Polska język trudna język.

~phil 2008-09-11

Wszystko fajnie, tylko jak ten Viper wygląda. Spoiler ma chyba 2 m kwadratowe. Poza tym wystarczy, że zastosowali bardziej przyczepne opony niż konkurenci i już rekord gotowy. Jakby popadało, taki GT-R rozniósłby tego Vipera w pył!

~Artur 2008-09-10

No to trochę wstyd dla Europy. W końcu ponoć amyrykany nadają się tylko na drogi bez zakrętów. Chyba nieprawda jednak :)

~aaa 2008-09-10

Nissan GT-R 7:29 -> Corvette 7:26 -> Viper 7:22.... ładnie, czekamy na rewanż GT-R z czasem poniżej 7:20 i oczywiście jakieś Porsche by się tu przydało. Nie wierzę, że oddadzą amerykanom ten zaszczyt na dłużej.....

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Skoda Octavia 1.5 TSI już w salonach
Skoda Octavia 1.5 TSI już w salonach
Skoda Octavia jest najchętniej kupowanym modelem w Polsce. Teraz do jej oferty dołącza wersja napędzana silnikiem 1.5 TSI.
Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic