mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Dodge Viper - to już koniec

Dodge Viper - to już koniec

O tym fakcie było już wiadomo od jakiegoś czasu. Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami z oferty marki Dodge znika legendarny supersamochód Viper. Czy będzie miał następcę?

Dodge Viper - to już koniec
Koncern Fiat Chrysler Automobiles potwierdził, że produkcja Vipera w fabryce w Detroit zakończy się już 31 sierpnia. Prawie 90 pracowników, którzy pracowali przy montażu tego modelu trafi do innych zakładów należących do koncernu.

Pierwsze informacje o zakończeniu produkcji Vipera pojawiły się w 2015 roku. Jednak wielu fanów amerykańskiej marki liczyło na to, że producent zmieni zdanie. W ostatnim czasie sprzedaż samochodu zwiększyła się o 33 procent, ale wynika to z faktu, że wielu klientów chce kupić auto z ostatniego rocznika produkcyjnego. Po kilku latach może się okazać, że była to trafna inwestycja.

Koniec produkcji Vipera jest związany z brakiem możliwości spełnienia przez producenta wymogów najnowszych przepisów bezpieczeństwa. W kabinie było zbyt mało przestrzeni nad głową kierowcy i pasażera przez co nie można tam zainstalować poduszek powietrznych. Producent nie zamierzał inwestować w dotychczasową konstrukcję ze względu na koszty, a sprzedaż z roku na rok była coraz mniej rentowna.

Dodge Viper zadebiutował w 1992 roku, a produkowano go do 2010 roku, z przerwami w latach 2013-2014 aż do teraz. Pierwsza edycja miała pod maską silnik V10 o pojemności ośmiu litrów i mocy 400 KM. Ostatnie wcielenie tej piekielnej maszyny jest zasilane jednostką V10 – 8,4 litra pojemności generuje 600 KM mocy. Auto rozpędza się do setki w 3,8 sekundy, a prędkość maksymalna przekracza 300 km/h.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Milionowy egzemplarz Nissana Juke
Milionowy egzemplarz Nissana Juke
Osiem lat po debiucie pierwszego miejskiego crossovera Nissana, z linii produkcyjnej zakładów w Sunderland zjechał milionowy Juke. Nowy egzemplarz powstaje w brytyjskiej fabryce średnio co 105 sekund.