mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Dodge Viper - to już koniec

Dodge Viper - to już koniec

O tym fakcie było już wiadomo od jakiegoś czasu. Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami z oferty marki Dodge znika legendarny supersamochód Viper. Czy będzie miał następcę?

Dodge Viper - to już koniec
Koncern Fiat Chrysler Automobiles potwierdził, że produkcja Vipera w fabryce w Detroit zakończy się już 31 sierpnia. Prawie 90 pracowników, którzy pracowali przy montażu tego modelu trafi do innych zakładów należących do koncernu.

Pierwsze informacje o zakończeniu produkcji Vipera pojawiły się w 2015 roku. Jednak wielu fanów amerykańskiej marki liczyło na to, że producent zmieni zdanie. W ostatnim czasie sprzedaż samochodu zwiększyła się o 33 procent, ale wynika to z faktu, że wielu klientów chce kupić auto z ostatniego rocznika produkcyjnego. Po kilku latach może się okazać, że była to trafna inwestycja.

Koniec produkcji Vipera jest związany z brakiem możliwości spełnienia przez producenta wymogów najnowszych przepisów bezpieczeństwa. W kabinie było zbyt mało przestrzeni nad głową kierowcy i pasażera przez co nie można tam zainstalować poduszek powietrznych. Producent nie zamierzał inwestować w dotychczasową konstrukcję ze względu na koszty, a sprzedaż z roku na rok była coraz mniej rentowna.

Dodge Viper zadebiutował w 1992 roku, a produkowano go do 2010 roku, z przerwami w latach 2013-2014 aż do teraz. Pierwsza edycja miała pod maską silnik V10 o pojemności ośmiu litrów i mocy 400 KM. Ostatnie wcielenie tej piekielnej maszyny jest zasilane jednostką V10 – 8,4 litra pojemności generuje 600 KM mocy. Auto rozpędza się do setki w 3,8 sekundy, a prędkość maksymalna przekracza 300 km/h.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowy Mercedes CLS już dostępny. Znamy polskie ceny
Nowy Mercedes CLS już dostępny. Znamy polskie ceny
Polscy klienci mogą już składać zamówienia na nowego Mercedesa CLS. Model, który zadebiutował pod koniec listopada na salonie motoryzacyjnym w Los Angeles kosztuje od 350 500 zł.