mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Dodge a'la Volkswagen

Dodge a'la Volkswagen

Coraz bardziej prawdopodobne stają się spekulacje, iż to niemiecki koncern Volkswagen będzie odpowiedzialny za przygotowanie oraz produkcję małych aut sprzedawanych pod marką Dodge.

Dodge a'la Volkswagen

Auta te trafiłyby na rynek Stanów Zjednoczonych, Ameryki Południowej oraz Środkowej oraz być może także i do Europy. Jednak jak na razie według wypowiedzi szefa produkcji niemieckiego koncernu, Reinharda Junga, projekt jest w fazie negocjacji i do jego realizacji pozostała jeszcze daleka droga. Oba koncerny uzgodniły już warunki współpracy co do produkcji przez Chrysler Group minivana, który w USA sprzedawany będzie jako Volkswagen. Rozpoczęcie sprzedaży planowane jest na 2008 rok.
 
Według Junga przedstawiciel segmentu małych aut - Volkswagen Polo - jest za mały dla amerykańskiej strony, jako ten, na bazie którego mógłby powstawać mały Dodge. Dlatego strona niemiecka będzie musiała przygotować całkowicie nowe auto, rozmiarami zbliżone do poprzedniej generacji VW Jetta. Nie wiadomo też, gdzie mógłby powstawać nowy model i która ze stron byłaby odpowiedzialna za jego produkcję.
 
Nie wiadomo, jak wobec tej informacji mają się doniesienia, iż przy produkcji małych aut dla Chrysler Group, a więc dla marki Dodge, współpracować będzie także chińska firma Chery. Czy amerykańska firma będzie chciała wybrać najlepszą spośród obu ofert, czy też w zależności od rynku będzie wytwarzać kilka różnych modeli przy współpracy z różnymi partnerami?
 
Czytaj także:

Mściciel powraca! (2006-05-12)


15 tys. euro za Calibra (2006-05-09)


Chery dla Chryslera (2006-05-05)
 

Zobacz koniecznie: Wszystko o Dodge
Tematy w artykule: Dodge

Podobne wiadomości:

Koncern FCA mieszał przy spalinach?

Koncern FCA mieszał przy spalinach?

Aktualności 2017-01-17

Dodge Viper zniknie z rynku

Dodge Viper zniknie z rynku

Samochody luksusowe 2015-10-14

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Już niedługo nie będziemy musieli wozić ze sobą dowodu rejestracyjnego i poświadczenia polisy OC. Po wielu zapowiedziach i obietnicach posłowie w końcu przegłosowali zmiany w prawie.