mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Dodge a'la Volkswagen

Dodge a'la Volkswagen

Coraz bardziej prawdopodobne stają się spekulacje, iż to niemiecki koncern Volkswagen będzie odpowiedzialny za przygotowanie oraz produkcję małych aut sprzedawanych pod marką Dodge.

Dodge a'la Volkswagen

Auta te trafiłyby na rynek Stanów Zjednoczonych, Ameryki Południowej oraz Środkowej oraz być może także i do Europy. Jednak jak na razie według wypowiedzi szefa produkcji niemieckiego koncernu, Reinharda Junga, projekt jest w fazie negocjacji i do jego realizacji pozostała jeszcze daleka droga. Oba koncerny uzgodniły już warunki współpracy co do produkcji przez Chrysler Group minivana, który w USA sprzedawany będzie jako Volkswagen. Rozpoczęcie sprzedaży planowane jest na 2008 rok.
 
Według Junga przedstawiciel segmentu małych aut - Volkswagen Polo - jest za mały dla amerykańskiej strony, jako ten, na bazie którego mógłby powstawać mały Dodge. Dlatego strona niemiecka będzie musiała przygotować całkowicie nowe auto, rozmiarami zbliżone do poprzedniej generacji VW Jetta. Nie wiadomo też, gdzie mógłby powstawać nowy model i która ze stron byłaby odpowiedzialna za jego produkcję.
 
Nie wiadomo, jak wobec tej informacji mają się doniesienia, iż przy produkcji małych aut dla Chrysler Group, a więc dla marki Dodge, współpracować będzie także chińska firma Chery. Czy amerykańska firma będzie chciała wybrać najlepszą spośród obu ofert, czy też w zależności od rynku będzie wytwarzać kilka różnych modeli przy współpracy z różnymi partnerami?
 
Czytaj także:

Mściciel powraca! (2006-05-12)


15 tys. euro za Calibra (2006-05-09)


Chery dla Chryslera (2006-05-05)
 

Zobacz koniecznie: Wszystko o Dodge
Tematy w artykule: Dodge

Podobne wiadomości:

FCA wzywa do serwisu 1,3 mln samochodów

FCA wzywa do serwisu 1,3 mln samochodów

Aktualności 2017-07-18

Dodge Durango SRT - SUV z osiągami supersamochodu

Dodge Durango SRT - SUV z osiągami...

Premiery 2017-02-10

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Zrób bezpłatny przegląd samochodu w Warszawie
Zrób bezpłatny przegląd samochodu w Warszawie
Od poniedziałku można skorzystać z opcji darmowego przeglądu w 55 warszawskich stacjach diagnostycznych. Kierowcy mogą sprawdzić emisję spalin, ustawienie świateł i ciśnienie w oponach. Akcja potrwa do 2 września.
Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic