mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Dodge ma problem z nazwą

Dodge ma problem z nazwą

Podczas salonu samochodowego w Detroit Dodge zaprezentuje nowego kompaktowego sedana. Nie było by w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że właściciel marki Dodge, Chrysler a przez to i Fiat mają problem z nazwą dla tego samochodu.

Dodge ma problem z nazwą
Od ponad roku branża motoryzacyjna określa ten nowy model jako Dodge Hornet. Samochód miałby nawiązywać nazwą do samochodu Hudson Hornet, który na rynku pojawił się 60 lat temu. Jednak w ubiegłym tygodniu szef marki Dodge, Reid Biglund powiedział, że "Hornet nie będzie nazwą" dla nowego kompaktowego sedana.

Zastanawiającym jest fakt, że amerykański producent ma aż tak duży problem z nazwą dla nowego auta. Dobra, chwytliwa nazwa dla noweg modelu to jeden z aspektów, który powoduje, że samochód może odnieść sukces. Widać, że Chrysler pokłada ogromne nadzieje w nowym kompaktowym sedanie i nie chce strzelić gafy z nazwą dla tego auta. Wszystko wyjaśni się najpóźniej w styczniu podczas targów w Detroit.
Zobacz koniecznie: Wszystko o Dodge
Tematy w artykule: Dodge

Podobne wiadomości:

Dodge Viper zniknie z rynku

Dodge Viper zniknie z rynku

Samochody luksusowe 2015-10-14

Dodge Durango SRT - SUV z osiągami supersamochodu

Dodge Durango SRT - SUV z osiągami...

Premiery 2017-02-10

Komentuj:

~samochodziarz 2011-12-01

Jestem ciekawy jaką nazwę wymyślą. Co by to nie było, jeśli to będzie dobry samochód - a na taki się zapowiada - nie powinno być specjalnych problemów ze sprzedawaniem w USA. Tym bardziej, że Amerykanie bardzo lubią swoje rodzime marki.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Już niedługo nie będziemy musieli wozić ze sobą dowodu rejestracyjnego i poświadczenia polisy OC. Po wielu zapowiedziach i obietnicach posłowie w końcu przegłosowali zmiany w prawie.