mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Dodge 'mobilizuje' policję

Dodge 'mobilizuje' policję

Dodge wygrał tegoroczny test przydatności samochodów policyjnych dla stanu Michigan i tym samym wyposaży ten wydział w swoje samochody. Zwycięskimi modelami okazały się: Dodge Charger i Dodge Magnum w wersji kombi.

Dodge 'mobilizuje' policję

Wyposażone w 5,7-litrowy silnik V8 (o mocy 344 KM i maksymalnym momencie obrotowym 525 Nm) pozostawiły pod względem szybkości maksymalnej, przyspieszenia, dynamiki jezdnej i drogi hamowania wszystkich konkurentów.

Poza świetnymi wynikami z jazdy wspomniane modele Dodge’a wyposażone są system kontroli trakcji, ESP z asystentem hamowania oraz ABS. Specjalnie na potrzeby policji zmianom uległo wyposażenie wewnątrz samochodu. Wzmocniono obicia siedzeń, wprowadzono możliwość zmiany biegów na kierownicy, zamontowano zewnętrzne chłodzenie silnika, skrzyni biegów i układu kierowniczego.

Ponadto auta wyposażono w wysokiej jakości wyczynowe opony, 160-amperową „dyskotekę” na dachu, reflektory umożliwiające poszukiwanie oraz specjalny system Stealth Mode Switch, którym można wyłączyć instrumenty oświetlenia i radia tak, aby Dodge był trudny do wykrycia podczas nocnych, tajnych akcji.

Jeśli nowe modele Dodge’a potrafią dodatkowo podczas pościgów pokonywać zakręty poślizgiem tak jak to jest na amerykańskich filmach sensacyjnych to warto w Stanach Zjednoczonych wstąpić do drogówki.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Od kilku dni w północno-wschodniej Polsce pojawiły się nowe, żółte znaki na których możemy zobaczyć np. czołg. Na szczęście zwykli kierowcy nie muszą się nimi przejmować. Są to informacje przeznaczone dla wojskowych.

Zalando Zalando