mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Dolnoślązak wystartuje w Porsche

Dolnoślązak wystartuje w Porsche

Pochodzący z Oleśnicy 21-letni młody kierowca startujący w ekipie D.S. Young Driver w ramach pucharu Seat Leon Supercopa wystartuje w 6-godzinnym wyścigu długodystansowym na torze Slovakia Ring.

Dolnoślązak wystartuje w Porsche
Michał Słomian weźmie udział w kończącym sezon maratonie pod nazwą ESET 6 hours Final Race. Słomian wystartuje za kierownicą Porsche Carrera 997 GT3 Cup zespołu ARC Bratislava. Podczas zawodów Michał będzie miał 2 lub 3 zmienników. Na 21 października, w piątek zaplanowane są treningi a start wyścigu odbędzie się punktualnie o 14 w sobotę na Slovakia Ringu.

Michał Słomian urodził się w Oleśnicy 23 listopada 1989 roku. Rok 2011 to dla Michała debiut w poważnych międzynarodowych rozgrywkach Supercopy. Nie jest to jednak pierwszy kontakt jego z autami wyścigowymi, gdyż posiada on doświadczenie za kierownicą samochodu turystycznego. Ścigał się Renault Clio, Lotusem Exige czy też Porsche. Karierę rozpoczynał w kartingu, najpierw w Polsce potem w mistrzostwach Niemiec, gdzie był zawodnikiem zespołu KSM (Kaiser-Schumacher-Muchow). Słomian debiutował również także za kierownicą samochodu rajdowego w grudniowej Barbórce.
Tematy w artykule: Leon Supercopa Michał Słomian

Podobne wiadomości:

Ściśle limitowany Leon

Ściśle limitowany Leon

Aktualności 2008-04-24

SEAT Niemcy zaprezentował ściśle limitowaną edycję Leon Copa Edition. Auto jest zbudowane na bazie Leona Cupra. Dwulitrowy silnik FSI z turbodoładowaniem, w jaki wyposażony jest Copa Edition, rozwija moc 285 KM. Powstanie tylko 55 sztuk pojazdu.

Nowa broń Seata

Nowa broń Seata

Premiery 2013-05-07

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Już niedługo nie będziemy musieli wozić ze sobą dowodu rejestracyjnego i poświadczenia polisy OC. Po wielu zapowiedziach i obietnicach posłowie w końcu przegłosowali zmiany w prawie.