mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Dolnoślązak wystartuje w Porsche

Dolnoślązak wystartuje w Porsche

Pochodzący z Oleśnicy 21-letni młody kierowca startujący w ekipie D.S. Young Driver w ramach pucharu Seat Leon Supercopa wystartuje w 6-godzinnym wyścigu długodystansowym na torze Slovakia Ring.

Dolnoślązak wystartuje w Porsche
Michał Słomian weźmie udział w kończącym sezon maratonie pod nazwą ESET 6 hours Final Race. Słomian wystartuje za kierownicą Porsche Carrera 997 GT3 Cup zespołu ARC Bratislava. Podczas zawodów Michał będzie miał 2 lub 3 zmienników. Na 21 października, w piątek zaplanowane są treningi a start wyścigu odbędzie się punktualnie o 14 w sobotę na Slovakia Ringu.

Michał Słomian urodził się w Oleśnicy 23 listopada 1989 roku. Rok 2011 to dla Michała debiut w poważnych międzynarodowych rozgrywkach Supercopy. Nie jest to jednak pierwszy kontakt jego z autami wyścigowymi, gdyż posiada on doświadczenie za kierownicą samochodu turystycznego. Ścigał się Renault Clio, Lotusem Exige czy też Porsche. Karierę rozpoczynał w kartingu, najpierw w Polsce potem w mistrzostwach Niemiec, gdzie był zawodnikiem zespołu KSM (Kaiser-Schumacher-Muchow). Słomian debiutował również także za kierownicą samochodu rajdowego w grudniowej Barbórce.
Tematy w artykule: Leon Supercopa Michał Słomian

Podobne wiadomości:

Seat szykuje tajemniczą bestię na bazie Leona Cupry

Seat szykuje tajemniczą bestię na bazie Leona...

Aktualności 2015-06-24

Seat ponownie rusza z serią wyścigową

Seat ponownie rusza z serią wyścigową

Aktualności 2014-04-11

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Sportowy Toyota Yaris na horyzoncie
Sportowy Toyota Yaris na horyzoncie
Japoński producent przedstawił szkic Yarisa, który jest zapowiedzią sportowej wersji tego modelu. Na rynku samochód będzie konkurentem m.in. Forda Fiesty ST.