mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Dolnoślązak wystartuje w Porsche

Dolnoślązak wystartuje w Porsche

Pochodzący z Oleśnicy 21-letni młody kierowca startujący w ekipie D.S. Young Driver w ramach pucharu Seat Leon Supercopa wystartuje w 6-godzinnym wyścigu długodystansowym na torze Slovakia Ring.

Dolnoślązak wystartuje w Porsche
Michał Słomian weźmie udział w kończącym sezon maratonie pod nazwą ESET 6 hours Final Race. Słomian wystartuje za kierownicą Porsche Carrera 997 GT3 Cup zespołu ARC Bratislava. Podczas zawodów Michał będzie miał 2 lub 3 zmienników. Na 21 października, w piątek zaplanowane są treningi a start wyścigu odbędzie się punktualnie o 14 w sobotę na Slovakia Ringu.

Michał Słomian urodził się w Oleśnicy 23 listopada 1989 roku. Rok 2011 to dla Michała debiut w poważnych międzynarodowych rozgrywkach Supercopy. Nie jest to jednak pierwszy kontakt jego z autami wyścigowymi, gdyż posiada on doświadczenie za kierownicą samochodu turystycznego. Ścigał się Renault Clio, Lotusem Exige czy też Porsche. Karierę rozpoczynał w kartingu, najpierw w Polsce potem w mistrzostwach Niemiec, gdzie był zawodnikiem zespołu KSM (Kaiser-Schumacher-Muchow). Słomian debiutował również także za kierownicą samochodu rajdowego w grudniowej Barbórce.
Tematy w artykule: Leon Supercopa Michał Słomian

Podobne wiadomości:

Seat szykuje tajemniczą bestię na bazie Leona Cupry

Seat szykuje tajemniczą bestię na bazie Leona...

Aktualności 2015-06-24

Seat ponownie rusza z serią wyścigową

Seat ponownie rusza z serią wyścigową

Aktualności 2014-04-11

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Skoda Karoq - oto następca Yeti!
Skoda Karoq - oto następca Yeti!
Po ośmiu latach przyszedł czas na następcę Skody Yeti. Nowy model zmienił się tak bardzo, że otrzymał nową nazwę - Karoq. Znamy już pierwsze szczegóły na temat kompaktowego SUV-a z Mlada Boleslav.