mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Dolnoślązak wystartuje w Porsche

Dolnoślązak wystartuje w Porsche

Pochodzący z Oleśnicy 21-letni młody kierowca startujący w ekipie D.S. Young Driver w ramach pucharu Seat Leon Supercopa wystartuje w 6-godzinnym wyścigu długodystansowym na torze Slovakia Ring.

Dolnoślązak wystartuje w Porsche
Michał Słomian weźmie udział w kończącym sezon maratonie pod nazwą ESET 6 hours Final Race. Słomian wystartuje za kierownicą Porsche Carrera 997 GT3 Cup zespołu ARC Bratislava. Podczas zawodów Michał będzie miał 2 lub 3 zmienników. Na 21 października, w piątek zaplanowane są treningi a start wyścigu odbędzie się punktualnie o 14 w sobotę na Slovakia Ringu.

Michał Słomian urodził się w Oleśnicy 23 listopada 1989 roku. Rok 2011 to dla Michała debiut w poważnych międzynarodowych rozgrywkach Supercopy. Nie jest to jednak pierwszy kontakt jego z autami wyścigowymi, gdyż posiada on doświadczenie za kierownicą samochodu turystycznego. Ścigał się Renault Clio, Lotusem Exige czy też Porsche. Karierę rozpoczynał w kartingu, najpierw w Polsce potem w mistrzostwach Niemiec, gdzie był zawodnikiem zespołu KSM (Kaiser-Schumacher-Muchow). Słomian debiutował również także za kierownicą samochodu rajdowego w grudniowej Barbórce.
Tematy w artykule: Leon Supercopa Michał Słomian

Podobne wiadomości:

Seat szykuje tajemniczą bestię na bazie Leona Cupry

Seat szykuje tajemniczą bestię na bazie Leona...

Aktualności 2015-06-24

Słomian drugi w 6-godzinnym wyścigu

Słomian drugi w 6-godzinnym wyścigu

Aktualności 2011-10-25

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowy Mercedes Klasy A - pierwsze zdjęcia wnętrza
Nowy Mercedes Klasy A - pierwsze zdjęcia wnętrza
Premiera nowego Mercedesa Klasy A odbędzie się dopiero w marcu przyszłego roku, ale już teraz producent zdradza kilka szczegółów odnośnie nowego modelu. W sieci pojawiły się pierwsze zdjęcia prezentujące wygląd kabiny.