mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Donaldson wybuduje fabrykę filtrów w Skarbimierzu

Donaldson wybuduje fabrykę filtrów w Skarbimierzu

Amerykańska firma Donaldson Company, Inc., producent filtrów przemysłowych, podjęła decyzję o budowie kolejnej fabryki w Europie, a pierwszej w Polsce, która powstanie w Skarbimierzu. Wyprodukowane w województwie opolskim filtry będą zaopatrywały klientów z Europy oraz Rosji.

Donaldson wybuduje fabrykę filtrów w Skarbimierzu
Inwestor w lipcu 2012 uzyskał pozwolenie na działalność w strefie ekonomicznej, a w czerwcu br. zakupił teren o powierzchni 10,08 ha, objęty statusem Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej „Invest-Park”. Zakład zajmie powierzchnię 10.000 m kw. z założeniem dodatkowej powierzchni na potrzeby przyszłego rozwoju firmy w Skarbimierzu. Firma planuje zatrudnić 138 pracowników w pierwszej fazie projektu.

W nowym obiekcie firmy produkowane będą filtry powietrza dla przemysłu ciężkiego, stosowane zarówno w pojazdach drogowych, jak i w sprzęcie terenowym. Pierwszy zakład w Polsce, którego otwarcie planowane jest na 2015r., będzie trzecim podmiotem firmy w Europie Środkowej i Wschodniej. Działalność Donaldsona na tym obszarze rozpoczęła się w Czechach w 2003r. w miejscowości Klášterec, a następnie 3 lata później została podjęta decyzja o dalszym rozwoju w Kadaň.

- Jesteśmy bardzo zadowoleni, iż będziemy mogli włączyć nowy obiekt w naszą działalność produkcyjną i traktować go jako bazę dystrybucyjną w Europie. Jednocześnie doceniamy bieżące wsparcie polskiego rządu i władz Gminy Skarbimierz - powiedział Wim Vermeersch, Wiceprezes firmy na Europę, Bliski Wschód i Afrykę Północną. - Bazując na Strategicznym Planie Rozwoju firmy, nowa fabryka pozwoli nam na dalsze zwiększanie możliwości produkcyjnych filtrów, aby sprostać i zaspokoić oczekiwania producentów oryginalnego wyposażenia (tzw. OEM) oraz części zamiennych na rynkach Europy i Rosji - dodał.

Podobne wiadomości:

Kolejna fabryka części samochodowych w Polsce

Kolejna fabryka części samochodowych w Polsce

Aktualności 2017-10-26

Kierowcy poszukiwani na rynku pracy

Kierowcy poszukiwani na rynku pracy

Finanse i prawo 2015-11-04

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Od kilku dni w północno-wschodniej Polsce pojawiły się nowe, żółte znaki na których możemy zobaczyć np. czołg. Na szczęście zwykli kierowcy nie muszą się nimi przejmować. Są to informacje przeznaczone dla wojskowych.