mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Doskonałość z Praszki

Doskonałość z Praszki

Visteon Poland z Praszki jest jednym z oddziałów firmy Visteon - drugiego co do wielkości dostawcy komponentów dla światowego przemysłu samochodowego. Visteon Poland S.A. powstał w 1998 roku w wyniku przejęcia działającego na polskim rynku od 1953 roku przedsiębiorstwa Polmot Praszka. Było to pierwsze prywatyzowane przedsiębiorstwo branży motoryzacyjnej.

Doskonałość z Praszki

Zakład ma 50-letnią historię w przemyśle motoryzacyjnym. Rozpoczął jako producent niewielkich komponentów metalowych i przez te lata rozwinął się do poziomu dostawcy komponentów i systemów dla producentów samochodów (na pierwszy montaż). Zakład w Praszce ściśle współpracuje ze swoim siostrzanym zakładem w Dueren w Niemczech. Wspólny rozwój, inżynieria i produkcja podniosła ogólną konkurencyjność obu zakładów.

Głównym produktem wytwarzanym w zakładzie w Praszce są zespoły przenoszenia napędu - tzw. półosie napędowe. Wytwarzany asortyment produktowy obejmuje gorąco zwijane sprężyny zawieszenia, aluminiowe odlewy ciśnieniowe, pompy wody i oleju, pneumatykę hamulcową i silniczki elektryczne. Odbiorcami są światowi producenci rynku samochodowego jak Ford, Fiat, PSA, Opel, Daewoo, Isuzu. Firma kooperuja także z innymi światowymi dostawcami jak Magneti Marelli, Delphi i Denso.

Obecnie Visteon Poland zatrudnia ponad 800 pracowników. Jego głównymi klientami są Ford, PSA Peugeot-Citroen, General Motors i Volvo. Visteon Corporation jest wiodącym na świecie dostawcą motoryzacyjnym, który projektuje i wytwarza innowacyjne produkty kontroli klimatycznej, elektroniki i oświetlenia dla producentów samochodów, jak również dostarcza szereg produktów i usług dla klientów z rynku części zamiennych. Z biurami korporacyjnymi w Van Buren Township, Mich. w USA, Shanghai w Chinach i Kerpen w Niemczech, firma posiada ponad 170 zakładów w 24 krajach i zatrudnia około 50 000 osób.

W maju br. zakład produkcyjny firmy Visteon w Praszce, otrzymał europejską nagrodę "Doskonałość w Przemyśle 2006" przyznawaną przez 2 europejskie szkoły biznesowe. Program "Doskonałość w Przemyśle" rozpoczęty w 1995 roku jest corocznym sondażem porównującym zakłady produkcyjne. Firma pretenduje do tegorocznego tytułu "Filar Polskiej Gospodarki".

Przeczytaj także:

Luksus z ostrowskich zakładów Delphi (2006-08-02)

Polska centrum globalnej strategii wytwórczej GKN (2005-10-27)

Magneti Marelli i Ulmer inwestują w KSSE (2006-07-07)

 


Podobne wiadomości:

Koniec remontu autostrady A4

Koniec remontu autostrady A4

Polskie drogi 2016-06-22

Remont na A4 - koniec trzeciego etapu

Remont na A4 - koniec trzeciego etapu

Polskie drogi 2016-05-27

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.