mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Doskonałość z Praszki

Doskonałość z Praszki

Visteon Poland z Praszki jest jednym z oddziałów firmy Visteon - drugiego co do wielkości dostawcy komponentów dla światowego przemysłu samochodowego. Visteon Poland S.A. powstał w 1998 roku w wyniku przejęcia działającego na polskim rynku od 1953 roku przedsiębiorstwa Polmot Praszka. Było to pierwsze prywatyzowane przedsiębiorstwo branży motoryzacyjnej.

Doskonałość z Praszki

Zakład ma 50-letnią historię w przemyśle motoryzacyjnym. Rozpoczął jako producent niewielkich komponentów metalowych i przez te lata rozwinął się do poziomu dostawcy komponentów i systemów dla producentów samochodów (na pierwszy montaż). Zakład w Praszce ściśle współpracuje ze swoim siostrzanym zakładem w Dueren w Niemczech. Wspólny rozwój, inżynieria i produkcja podniosła ogólną konkurencyjność obu zakładów.

Głównym produktem wytwarzanym w zakładzie w Praszce są zespoły przenoszenia napędu - tzw. półosie napędowe. Wytwarzany asortyment produktowy obejmuje gorąco zwijane sprężyny zawieszenia, aluminiowe odlewy ciśnieniowe, pompy wody i oleju, pneumatykę hamulcową i silniczki elektryczne. Odbiorcami są światowi producenci rynku samochodowego jak Ford, Fiat, PSA, Opel, Daewoo, Isuzu. Firma kooperuja także z innymi światowymi dostawcami jak Magneti Marelli, Delphi i Denso.

Obecnie Visteon Poland zatrudnia ponad 800 pracowników. Jego głównymi klientami są Ford, PSA Peugeot-Citroen, General Motors i Volvo. Visteon Corporation jest wiodącym na świecie dostawcą motoryzacyjnym, który projektuje i wytwarza innowacyjne produkty kontroli klimatycznej, elektroniki i oświetlenia dla producentów samochodów, jak również dostarcza szereg produktów i usług dla klientów z rynku części zamiennych. Z biurami korporacyjnymi w Van Buren Township, Mich. w USA, Shanghai w Chinach i Kerpen w Niemczech, firma posiada ponad 170 zakładów w 24 krajach i zatrudnia około 50 000 osób.

W maju br. zakład produkcyjny firmy Visteon w Praszce, otrzymał europejską nagrodę "Doskonałość w Przemyśle 2006" przyznawaną przez 2 europejskie szkoły biznesowe. Program "Doskonałość w Przemyśle" rozpoczęty w 1995 roku jest corocznym sondażem porównującym zakłady produkcyjne. Firma pretenduje do tegorocznego tytułu "Filar Polskiej Gospodarki".

Przeczytaj także:

Luksus z ostrowskich zakładów Delphi (2006-08-02)

Polska centrum globalnej strategii wytwórczej GKN (2005-10-27)

Magneti Marelli i Ulmer inwestują w KSSE (2006-07-07)

 


Podobne wiadomości:

Koniec remontu A4 na Opolszczyźnie

Koniec remontu A4 na Opolszczyźnie

Polskie drogi 2015-08-17

Remont na A4 - koniec trzeciego etapu

Remont na A4 - koniec trzeciego etapu

Polskie drogi 2016-05-27

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Od kilku dni w północno-wschodniej Polsce pojawiły się nowe, żółte znaki na których możemy zobaczyć np. czołg. Na szczęście zwykli kierowcy nie muszą się nimi przejmować. Są to informacje przeznaczone dla wojskowych.