mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Dostawczy Megane

Dostawczy Megane

Niezwykle bogata rodzina modelu Megane została jeszcze bardziej rozbudowana. Od października w sprzedaży znajduje się Megane Societe, auto w wersji dostawczej.

Duża przestrzeń ładunkowa, która wynosi 1.190 l, została osiągnięta przez usunięcie drugiego rzędu siedzeń i specjalnemu dostosowaniu wnętrza. Co ciekawe, choć auto jest dwuosobowe, to zostawiono tylne, boczne drzwi, co ma ułatwić dostęp do przestrzeni bagażowej.

Megane Societe dostępne jest z dwoma jednostkami wysokoprężnymi. Słabszy silnik o pojemności 1,5 l ma moc 80 KM i maksymalny moment obrotowy 185 Nm uzyskiwany przy 2.000 obr/min, zaś mocniejsza jednostka, o takiej samej pojemności, ma moc 100 KM i maksymalny moment obrotowy 185 Nm przy 1.900 obr/min. 100-konny silnik przyspiesza do setki w 12,8 sek., słabsza wersja z kolei uzyskuje 100 km/h ze startu w 14,3 sek. Obie wersje spalają w cyklu miejskim 5,5 l/100 km, zaś w mieszanym 4,5 l.

W wyposażeniu standardowym Megane Societe znajduje się m.in: system ABS z systemem wspomagania nagłego hamowania, funkcja oświetlenia drogi do domu, automatyczna blokada drzwi podczas jazdy, wspomaganie kierownicy, karta Renault z funkcją zdalnego sterowania. Bezpieczeństwo zapewnić mają dwie przednie poduszki powietrzne (od strony pasażera możliwe wyłączenie), dwie boczne i kurtyny powietrzne.

Megane Societe ze słabszym silnikiem kosztuje 61.600 zł, zaś z mocniejszym - 65.200 zł.

Zobacz ceny i wyposażenie Megane Societe

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Volvo XC60 - pierwsze teasery
Volvo XC60 - pierwsze teasery
To będzie jedna z najważniejszych premier tego sezonu. Nie tylko globalnie, ale również pod kątem polskiego rynku. Model XC60 jest najpopularniejszym modelem Volvo, mimo że ma już swoje lata. Dlatego przyszedł czas na kolejną odsłonę, a tymczasem producent podgrzewa atmosferę przed premierą.