mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Dostawczy Movano

Dostawczy Movano

Nowa wersja Opla Movano, w Wielkiej Brytanii sprzedawanego pod nazwą Vauxhall, jest następstwem sukcesu, jaki koncern General Motors odnosi w klasie samochodów dostawczych.

Razem z modelami Combo oraz Vivaro Opel z roku na rok zwiększa ilość sprzedanych aut, zwiększając jednocześnie udział w europejskim rynku aut tej klasy. O ile w 2001 roku w krajach Europy Zachodniej i Środkowej sprzedano łącznie 79 500 samochodów, co stanowiło 3,3-procentowy udział w rynku, w roku ubiegłym liczby te wzrosły odpowiednio do 112 000 sprzedanych aut oraz 4,8 % udziału w rynku. Ten rok zapowiada się jeszcze lepiej dla Opla. W okresie styczeń-wrzesień zwiększono udział w rynku do 5,9 %, zwiększając sprzedaż o 26,4 % w stosunku do takiego samego okresu roku ubiegłego. Bardzo dobre wyniki sprzedaży odnotowano we wrześniu. Sprzedanych zostało 13 500 pojazdów, wzrost o 35 %, co stanowiło 6,7 procentowy udział w rynku.
Nowozaprojektowana wersja Opla Movano ma utrzymać panujące zapotrzebowanie na auta dostawcze marki Opel. Oficjalna premiera odbędzie się na zaczynających się dzisiaj targach motoryzacyjnych w Amsterdamie. Movano dostępny będzie w wersjach o dopuszczalnej masie całkowitej od 2,8 do 3,5 tony, z nowymi silnikami diesla o pojemności 2,5 i 3,0 litra (odpowiednio 100 i 136 KM). Nowy będzie też system hamulcowy z ABS najnowszej generacji czy systemem brake assistant.
Komfort jazdy i funkcjonalność auta mają być rozszerzone poprzez odnowione fotele, nowo zaprojektowaną przestrzeń ładunkową, Wspomaganie kierownicy, czy zmienione miejsce drążka zmiany biegów. Movano może także się poszczycić pierwszą sześciobiegową skrzynią biegów w tej klasie, która wspólnie z przedłużonym okresem serwisowym (2 lata/40 000 km) powinny obniżyć koszty eksploatacji.
Dostępne w wyposażeniu będą też opcje, jak: urządzenie antywłamaniowe, pilot parkingowy, komputer pokładowy, system kontroli jazdy.
Oprócz funkcji typowo dostawczej nowy Movano będzie również do nabycia od przyszłego roku w wersji bus dla 11-16 pasażerów, którego wnętrze będzie miało wysokość 1,9 m, zaś wszystkie siedzenia trzypunktowe pasy bezpieczeństwa oraz regulowane zagłówki.
Również pozostałe modele Opla rozszerzają swoją ofertę. W październiku trafi do sprzedaży nowy m.in. Vivaro Tour - komfortowy bus.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Opel Movano
Opel Movano
Cena podstawowa już od: 113 140 PLN brutto
Dostępne nadwozia: furgon-4dr. kombi van-4dr. mixt-4dr. rama-2dr.
Zobacz koniecznie: Wszystko o Opel Movano Wszystko o Opel
Tematy w artykule: Opel Opel Movano

Podobne wiadomości:

Opel Adam Black Jack - polskie ceny

Opel Adam Black Jack - polskie ceny

Aktualności 2017-07-05

Opel Insignia Country Tourer w polskich salonach - ile kosztuje?

Opel Insignia Country Tourer w polskich...

Aktualności 2017-08-06

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.