mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Dostawy Volvo Truck w maju wzrosły

Dostawy Volvo Truck w maju wzrosły

W maju dostawy Volvo Trucks wzrosły o 74% w porównaniu do tego samego okresu w roku ubiegłym. Wzrost odnotowano na wszystkich głównych rynkach.

Dostawy Volvo Truck w maju wzrosły
Łącznie, majowe dostawy w Europie zamknęły się na poziomie 4391 dostarczonych pojazdów, co stanowi wzrost o 92% rok do roku. Szczególnie silny trend wzrostowy utrzymywał się na rynkach francuskim i niemieckim. We Francji, gdzie wprowadzony w 2010 roku i dedykowany dla branży budowlanej, nowy pojazd Volvo FMX został bardzo dobrze przyjęty, dostawy wzrosły w maju o 77%. Z kolei w Niemczech, wzrost ten wyniósł 72%. W Rosji dostawy Volvo Trucks w maju wzrosły o 436%, w stosunku do analogicznego okresu roku 2010. Łącznie, majowe dostawy w Europie Wschodniej wzrosły o 198%.
Volvo Trucks nadal powiększało swoje udziały rynkowe w Ameryce Południowej, gdzie dostawy w maju osiągnęły poziom 2118 dostarczonych pojazdów, co stanowi wzrost o 53% rok do roku. W Brazylii, Volvo Trucks kontynuuje umacnianie swojej pozycji w segmencie pojazdów średniej ładowności, za sprawą zwiększonych dostaw modelu Volvo VM, który ceniony jest za niskie zużycie paliwa.
W Ameryce Północnej, majowe dostawy samochodów ciężarowych zamknęły się na poziomie 2093 sztuk, co oznacza wzrost o 117% w stosunku do tego samego okresu roku ubiegłego. W segmencie pojazdów długodystansowych, popyt na nie nadal rósł, nie tylko ze względu na fakt wymiany starych pojazdów na nowe, ale również za sprawą ogólnie korzystnych warunków w transporcie. Jednocześnie, zainteresowanie klientów pojazdami z nowymi, wydajnymi silnikami spełniającymi wymagania normy emisji spalin EPA10 również rosło.
Silne dostawy odnotowano w maju również w Afryce Południowej, gdzie dostarczono 142 pojazdy, o 149% więcej, niż w analogicznym okresie roku poprzedniego. W okresie od stycznia do maja 2011 dostawy w Afryce Południowej wzrosły o 73%.

Podobne wiadomości:

Zakaz wyprzedzania dla ciężarówek na A2

Zakaz wyprzedzania dla ciężarówek na A2

Polskie drogi 2015-06-25

Nowe Iveco Daily w wersji 4x4

Nowe Iveco Daily w wersji 4x4

Ciężarówki i Autobusy 2015-05-14

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Importer niemieckiej marki opublikował właśnie cennik nowego Audi A6. Samochód będzie dostępny na początek w silnikiem benzynowym i wysokoprężnym. Cennik otwiera kwota 296 600 zł.