mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Dostawy Volvo Trucks w czerwcu wyższe o 72%

Dostawy Volvo Trucks w czerwcu wyższe o 72%

Globalne dostawy Volvo Trucks do końca czerwca 2011 r. były o 72% wyższe, niż w analogicznym okresie roku ubiegłego. Firma odnotowała wzrost dostaw na wszystkich głównych rynkach i łącznie dostarczyła 54 566 samochodów ciężarowych.

Dostawy Volvo Trucks w czerwcu wyższe o 72%
Do końca czerwca br., dostawy w Europie zamknęły się na poziomie 23 674 pojazdów, co oznacza wzrost o 93% w porównaniu do pierwszych sześciu miesięcy roku 2010. Bardzo pozytywny trend wielkości dostaw odnotowano na wielu ważnych rynkach, takich jak Niemcy, Francja i Wielka Brytania, gdzie w ciągu roku Volvo Trucks zyskało nowe udziały rynkowe. Ten pozytywny rozwój wielkości dostaw w ciągu pierwszej połowy bieżącego roku stał się udziałem również innych europejskich rynków, takich jak np. Hiszpania.

Dostawy samochodów ciężarowych w Europie Wschodniej nadal rosły i w ciągu pierwszych sześciu miesięcy 2011 roku były o 170% wyższe, niż w analogicznym okresie roku ubiegłego. Szczególnie pozytywnie rozwijały się wielkości dostaw w Rosji i w Polsce.

Dostawy w Ameryce Północnej do końca czerwca 2011 roku, łącznie osiągnęły poziom 10 633 sztuk dostarczonych pojazdów, co stanowi wzrost o 139 % w porównaniu do tego samego okresu w roku 2010.

W Ameryce Południowej Volvo Trucks nadal umacniało swoją pozycję rynkową. Do końca czerwca 2011, dostawy Volvo Trucks w tym regionie wyniosły 11 810 szt. pojazdów, co oznacza wzrost o 33% w stosunku do ich ubiegłorocznego, wysokiego już poziomu.

Podobne wiadomości:

Volvo Iron Knight - najszybsza ciężarówka na świecie

Volvo Iron Knight - najszybsza ciężarówka na...

Ciężarówki i Autobusy 2016-08-18

Zakaz wyprzedzania dla ciężarówek na A2

Zakaz wyprzedzania dla ciężarówek na A2

Polskie drogi 2015-06-25

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Droga S1 – nie ma chętnych na budowę odcinka
Droga S1 – nie ma chętnych na budowę odcinka
Już niebawem katowicki oddział GDDKiA ogłosi ponowny przetarg na budowę drugiej jezdni drogi ekspresowej trasy S1 do lotniska Katowice. Pierwszy przetarg trwał dwa lata i został kilka dni temu unieważniony.