mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Dotacje na innowacje dla WIX-FILTRON

Dotacje na innowacje dla WIX-FILTRON

Projekt firmy WIX-FILTRON „Dywersyfikacja produkcji poprzez wdrożenie innowacyjnej technologii produkcji panelowych filtrów powietrza” otrzymał dotację z UE. Inwestycja zostanie zrealizowana do 2011 roku. Łączny koszt projektu przewidywany jest na prawie 8,7 mln zł netto, z czego około 3,5  zł pokryje uzyskana dotacja.

Dotacje na innowacje dla WIX-FILTRON

Projekt dotyczy modernizacji produkcji panelowych filtrów powietrza poprzez rozbudowę i automatyzację stanowisk oraz spienianie kleju stosowanego do formowania mieszka. W wyniku realizacji tego projektu WIX-FILTRON uzyska produkt o jakości przewyższającej standardowe rozwiązania stosowane dla panelowych filtrów powietrza w skali światowej. Nowy filtr będzie charakteryzował się dłuższym okresem życia oraz wyższa odpornością na trudne warunki eksploatacyjne, takie jak wysokie zapylenie oraz wilgotność powietrza.

W związku ze zwiększoną wydajnością produkcji, firma przewiduje zwrot nakładów w ciągu dwóch lat po zakończeniu realizacji inwestycji.

WIX-FILTRON to producent i dystrybutor filtrów dla motoryzacji, maszyn i urządzeń silnikowych. Swoją działalność rozpoczął w 1982 r. Firma z Gostynia należy do międzynarodowego koncernu motoryzacyjnego AFFINIA Group – części amerykańskiej grupy kapitałowej The Cypress Group z siedzibą w Nowym Jorku.

W ofercie firmy jest ponad 2 000 typów filtrów, w jakości wyposażenia fabrycznego, do prawie wszystkich typów samochodów. Obecnie Wix-Filtron zatrudnia ponad 1 000 osób. W 2009 r. sprzedał 51 mln szt. filtrów. Posiada 42% udział w polskim rynku filtracyjnym.

Ponad połowę swoich wyrobów eksportuje m.in. do Niemiec, Wielkiej Brytanii, Francji, Irlandii, Norwegii, Szwecji, Finlandii, Szwajcarii, Rosji, Grecji, Włoch, Portugalii, Hiszpanii, Bułgarii, Czech, na Ukrainę, Węgry oraz do Ameryki i Afryki.
 


Podobne wiadomości:

Autostrada A2 lepiej połączona z Poznaniem

Autostrada A2 lepiej połączona z Poznaniem

Polskie drogi 2017-10-27

Autostrada A2 - trzeci pas w przyszłym roku

Autostrada A2 - trzeci pas w przyszłym roku

Polskie drogi 2017-10-16

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Importer niemieckiej marki opublikował właśnie cennik nowego Audi A6. Samochód będzie dostępny na początek w silnikiem benzynowym i wysokoprężnym. Cennik otwiera kwota 296 600 zł.