mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Dowiedz się więcej o ubezpieczeniach

Dowiedz się więcej o ubezpieczeniach

Najnowsze seminaria Fundacji Multi-Expert, które odbędą się w dniach 19-20 października w Katowicach, obejmują temat postępowania antymonopolowego w sprawie metod likwidacji szkód komunikacyjnych w PZU S.A.

Dowiedz się więcej o ubezpieczeniach
W ciągu kilku ostatnich miesięcy Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumenta (UOKiK) wszczął aż 3 odrębne postępowania antymonopolowe w sprawie metod likwidacji szkód komunikacyjnych stosowanych przez największego polskiego ubezpieczyciela PZU SA.
 
Dlatego też najnowszy cykl szkoleń pozwoli kierowcom, konsumentom, warsztatom i serwisom, firmom flotowym i rzeczoznawcom motoryzacyjnym zapoznać się z kompleksową argumentacją i analizą prawną dokonaną na potrzeby postępowania antymonopolowego przez UOKiK, którą będą mogli wykorzystać w swojej codziennej praktyce rozliczeń szkód komunikacyjnych.
 
Problematyka szkolenia obejmie m.in. takie ważne elementy jak: zaniżanie warsztatom stawek rbg, zasady współpracy PZU SA z wybranymi warsztatami, wymuszanie  stosowania części "porównywalnej jakości", stosowanie "amortyzacji" przy rozliczeniach cen części zamiennych, wypłacanie odszkodowań w kwotach netto, nieinformowanie poszkodowanych o wypłacaniu tylko kwot netto, wadliwe stosowanie metody "szkody całkowitej", utrudnianie dostępu do istotnych elementów dokumentacji szkodowej oraz wprowadzanie polis uprzywilejowujących tylko wybrane sieci dealerów samochodów.
 
Akcję szkoleniową przeprowadza niezależna, prokonsumencka Fundacja Multi-Expert. Zajęcia poprowadzą specjaliści: Rafał Pogorzelski i Adrian Sklorz - współautorzy kilkudziesięciu publikacji m.in. w Rzeczpospolitej, Gazecie Prawnej, Nowoczesnym Warsztacie, a wszyscy uczestnicy szkolenia otrzymają szczegółowe materiały pisemne nt. zarzutów i argumentacji UOKiK.
 
Zapisy i informacje na stronie www.expert.org.pl.
 
 

Podobne wiadomości:

Sposób na tańsze ubezpieczenie OC

Sposób na tańsze ubezpieczenie OC

Finanse i prawo 2016-11-09

Dzięki UFG poznasz historię swojego ubezpieczenia

Dzięki UFG poznasz historię swojego...

Aktualności 2016-07-07

Komentuj:

~ciekawy 2006-10-14

Ciekawe, że p. Adrian Szklorz z jednej strony jest w niby "niezależnej" fundacji a z drugiej strony jest właścicielem firmy, która te "porównywalnej jakości" części sprzedaje do tych warsztatów i dla klientów detalicznych... Niech się w końcu zdecyduje po której stronie stoi...ten moralista!!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
6 sprawdzonych patentów na zimę.
6 sprawdzonych patentów na zimę.
Zamarznięte szyby i czapa śniegu na dachu mogą być niebezpieczne dla Ciebie, otoczenia i Twojego portfela. Podpowiadamy, jak szybko odśnieżyć auto, a dzięki temu uniknąć 3 pkt. karnych i 500 zł mandatu, a przy okazji pospać nawet kwadrans dłużej.
Citroen C3 Aircross Citroen C3 Aircross