mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Dr Schneider Automotive rozbuduje zakład w Radomierzu

Dr Schneider Automotive rozbuduje zakład w Radomierzu

Dr. Schneider Automotive Polska sp. z o.o. rozbuduje zakład w Radomierzu. Docelowo zatrudnienie może wzrosnąć do 1200 osób. Nakłady na nową inwestycję szacuje na poziomie 80 mln zł.

Dr Schneider Automotive rozbuduje zakład w Radomierzu
Dr. Schneider Automotive Polska sp. z o.o. specjalizuje się m.in. w innowacyjnych systemach wentylacyjnych. Produkuje dla takich marek, jak: Daimler, BMW, Porsche, Jaguar, General Motors, Ford, VW/Audi, Skoda. Pomimo trudnej sytuacji branży motoryzacyjnej na rynkach europejskich otrzymuje coraz więcej kontraktów, podejmuje kolejne wyzwania.

- W zakładzie w Radomierzu powstanie ośrodek badawczo – rozwojowy, w którym będą wdrażane nowoczesne technologie i rozwiązania w światowej motoryzacji. Uruchomiona zostanie nowa linia technologiczna z termokamerami oraz systemami automatycznej kontroli jakości – mówi prezes zarządu kamiennogórskiej strefy Iwona Krawczyk.

Kamiennogórska strefa wydała 98. zezwolenie. Mowa w nim o inwestycji o wartości prawie 40 mln zł. Kolejne blisko 37 mln zł na rozbudowę zakładu spółka Dr. Schneider pozyskała w ramach programu Innowacyjna Gospodarka. Dotychczas poniesione nakłady na funkcjonujący w kamiennogórskiej strefie zakład to blisko 90 mln zł. Obecnie w Dr. Schneider w Radomierzu pracuje około 700 osób, następnych 200 w zakładzie poza strefą - w Jeleniej Górze. Zgodnie z wydanym zezwoleniem, inwestor zadeklarował utrzymanie do końca 2019 roku w rozbudowanym zakładzie minimum 650 etatów. Rzeczywistość jednak weryfikuje potrzeby, stąd założenie o 1200 nowych miejscach pracy.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
6 sprawdzonych patentów na zimę.
6 sprawdzonych patentów na zimę.
Zamarznięte szyby i czapa śniegu na dachu mogą być niebezpieczne dla Ciebie, otoczenia i Twojego portfela. Podpowiadamy, jak szybko odśnieżyć auto, a dzięki temu uniknąć 3 pkt. karnych i 500 zł mandatu, a przy okazji pospać nawet kwadrans dłużej.
Citroen C3 Aircross Citroen C3 Aircross