mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Dr. Schneider rozpoczyna produkcję

Dr. Schneider rozpoczyna produkcję

Polski oddział niemieckiej firmy Dr. Schneider uruchomił produkcję komponentów pojazdów samochodowych i motocyklowych w Radmierzu. Inwestor zadeklarował nakłady inwestycyjne w wysokości 15 mln zł. Pracę znajdzie 450 osób.

Dr. Schneider rozpoczyna produkcję

W trakcie ceremonii otwarcia założyciel firmy Franz Schneider i Prezes Dr. Schneider Automotive Poland Kurt Lampert zapowiedzieli stworzenie 450 miejsc pracy w nowym zakładzie. Już w sierpniu w firmie będzie pracowało 100 osób przeszkolonych w Niemczech.

Do tej pory budowa fabryki w Radomierzu kosztowała 35 mln zł.. Nowy zakład będzie wytwarzał komponenty pojazdów samochodowych (również motocyklowych), przede wszystkim z tworzyw sztucznych, ale także z metali, gumy, tekstyliów, skóry, drewna i szkła. Na hali o powierzchni 8 tysięcy metrów kwadratowych zamontowano pierwsze trzy wtryskarki. Rozpoczęto produkcję wyrobów z plastiku na potrzeby przemysłu motoryzacyjnego.

Grupa Dr.Schneider zatrudnia ponad 2 000 pracowników w 16 firmach na terenie Niemiec, Hiszpanii, Wielkiej Brytanii, Polski, USA, Brazylii i Meksyku. Części grupy dostarczane są do producentów takich znanych marek jak: Opel, Mercedes, Volkswagen, BMW, Audi, Ford, czy Volvo.

Przeczytaj także:

Grupa Dr. Schneider w Polsce (2006-02-08)

Nowe inwestycje Gates Polska (2006-04-21)

ETO Magnetic rozwija działalność (2006-04-11)

 


 


Podobne wiadomości:

ETO Magnetic rozwija działalność

ETO Magnetic rozwija działalność

Aktualności 2006-04-11

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Skoda Karoq nagrodzona za design
Skoda Karoq nagrodzona za design
Czytelnicy magazynu "Auto Motor und Sport" uznali Skodę za najlepiej zaprojektowanego, kompaktowego SUV-a na rynku. Czeski model zdobył 28,7 proc. głosów i pokonał aż siedemnastu rywali.