mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Dr. Schneider rozpoczyna produkcję

Dr. Schneider rozpoczyna produkcję

Polski oddział niemieckiej firmy Dr. Schneider uruchomił produkcję komponentów pojazdów samochodowych i motocyklowych w Radmierzu. Inwestor zadeklarował nakłady inwestycyjne w wysokości 15 mln zł. Pracę znajdzie 450 osób.

Dr. Schneider rozpoczyna produkcję

W trakcie ceremonii otwarcia założyciel firmy Franz Schneider i Prezes Dr. Schneider Automotive Poland Kurt Lampert zapowiedzieli stworzenie 450 miejsc pracy w nowym zakładzie. Już w sierpniu w firmie będzie pracowało 100 osób przeszkolonych w Niemczech.

Do tej pory budowa fabryki w Radomierzu kosztowała 35 mln zł.. Nowy zakład będzie wytwarzał komponenty pojazdów samochodowych (również motocyklowych), przede wszystkim z tworzyw sztucznych, ale także z metali, gumy, tekstyliów, skóry, drewna i szkła. Na hali o powierzchni 8 tysięcy metrów kwadratowych zamontowano pierwsze trzy wtryskarki. Rozpoczęto produkcję wyrobów z plastiku na potrzeby przemysłu motoryzacyjnego.

Grupa Dr.Schneider zatrudnia ponad 2 000 pracowników w 16 firmach na terenie Niemiec, Hiszpanii, Wielkiej Brytanii, Polski, USA, Brazylii i Meksyku. Części grupy dostarczane są do producentów takich znanych marek jak: Opel, Mercedes, Volkswagen, BMW, Audi, Ford, czy Volvo.

Przeczytaj także:

Grupa Dr. Schneider w Polsce (2006-02-08)

Nowe inwestycje Gates Polska (2006-04-21)

ETO Magnetic rozwija działalność (2006-04-11)

 


 


Podobne wiadomości:

ETO Magnetic rozwija działalność

ETO Magnetic rozwija działalność

Aktualności 2006-04-11

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Suzuki Jimny - pierwsze zdjęcia przed premierą
Nowe Suzuki Jimny - pierwsze zdjęcia przed premierą
Suzuki przygotowuje w tym roku dwie ważne premiery, a jedną z nich jest zupełnie nowe Jimny. W sieci pojawiły się właśnie pierwsze zdjęcia tego modelu, a my znamy już pierwsze szczegóły na temat czwartej generacji.