mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Dramatycznie spada liczba stacji benzynowych

Dramatycznie spada liczba stacji benzynowych

Dramatycznie spada liczba stacji paliw w Polsce. W I kwartale 2009 r. zamknięto prawie 200 stacji paliw. Eksperci szacują, że w ciągu najbliższej dekady może ubyć ich jeszcze 800 - pisze "Gazeta Prawna".

Dramatycznie spada liczba stacji benzynowych
- To trend, który zaobserwowaliśmy w zeszłym roku. Jednak ze zjawiskiem zamykania stacji na taką skalę jak obecnie mamy do czynienia po raz pierwszy - mówi Krzysztof Romaniuk, dyrektor ds. analiz rynku w Polskiej Organizacji Przemysłu i Handlu Naftowego (POPiHN). Jak podaje gazeta, z najnowszych danych POPiHN wynika, że przez 15 miesięcy sieć stacji w naszym kraju skurczyła się w sumie o 150 obiektów, a tylko w I kwartale 2009 r. zamknięto 116 stacji benzynowych. Ubyło także 80 stacji autogazu.


Analitycy szacują, że obiektów tego typu ubywać może jeszcze więcej. Według raportu WoodMacKenzie do roku 2020 liczba takich placówek w naszym kraju może spaść poniżej 6 tys. Oznaczałoby to, że do tego czasu zniknie nawet co ósma stacja.

Czytaj więcej o: Co ósma stacja benzynowa może zniknąć z rynku
Tematy w artykule: stacja benzynowa stacja paliwowa

Podobne wiadomości:

Paliwa tanieją i będą tanieć

Paliwa tanieją i będą tanieć

Aktualności 2015-07-22

Najdłuższe odcinki dróg bez stacji benzynowej

Najdłuższe odcinki dróg bez stacji benzynowej

Polskie drogi 2015-12-04

Komentuj:

~krystek 2009-06-18

ilosc stacji neste, nie bedzie malala, bo oni caly czas cos nowego stawiaja, pewnie maja juz ponad 100 stacji w polsce.

~gość 2009-06-17

Szkoda, że nie podajecie jakie stacje padają :), ale podejrzewam, że same prywatne. W promieniu 3 kilometrów od mojego domu mam dwie stacje Neste i budują trzecią, ale chyba nie Neste, bo stawiają duży budynek. Mieszkam na Białołęce w Warszawie.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.