mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Drivers’ Fuel Challenge

Drivers’ Fuel Challenge

Drivers’ Fuel Challenge to organizowany przez Volvo Trucks międzynarodowy konkurs, w którym profesjonaliści rywalizują o tytuł najoszczędniej jeżdżącego kierowcy samochodu ciężarowego. Odpowiedni styl jazdy kierowców pozwala firmie transportowej osiągnąć znaczne oszczędności, zarówno w aspekcie ekonomicznym, jak i oddziaływania na środowisko naturalne. Najlepsi na świecie specjaliści od ekonomicznej jazdy spotkają się w finale, który zostanie rozegrany 22 października w Volvo Demo Center w Göteborgu, w Szwecji.

Drivers’ Fuel Challenge
- Dostrzegliśmy spory entuzjazm na rynkach, które przystąpiły do konkursu, co potwierdza, że istnieje duże zainteresowanie ekonomicznym stylem jazdy, a także, że styl ten przekłada się na realne korzyści w postaci mniejszej emisji spalin i niższych rachunków za paliwo - mówi Staffan Jufors, Prezes i Dyrektor Generalny Volvo Trucks.

Udział w rundach kwalifikacyjnych wzięło ponad 3600 kierowców z 15 rynków europejskich i 5 azjatyckich. Zwycięzcy poszczególnych kwalifikacji regionalnych zmierzą się ze sobą w wielkim finale w Geteborgu.

Volvo Trucks od zawsze przykłada dużą wagę do aspektów proekologicznych - troska o środowisko to przecież jedna z kluczowych wartości firmy. Zatem rozwój technologii i usług przyczyniających się do redukcji emisji spalin i poprawy ekonomiki paliwowej zajmuje stałe miejsce na szczycie listy priorytetów Volvo. Opracowując produkty takie jak skrzynia biegów I-Shift i usługi takie jak Dynafleet, system zarządzania flotą oparty na technologii internetowej, Volvo Trucks udowadnia, że stanowi doskonały wybór jeżeli chodzi o korzyści proekologiczne i optymalizację zużycia paliwa. Niezależnie jednak od stopnia zawansowania technologicznego pojazdu, kluczowym czynnikiem w kształtowaniu ekonomiki transportu wciąż pozostaje kierowca.

- Kierowca sam w sobie ma największy wpływ na ograniczanie emisji spalin i dlatego pragniemy zachęcać kierowców zawodowych do stosowania ekonomicznego stylu jazdy. Wprawny kierowca potrafi zredukować zużycie paliwa o 5 do 10 procent, co przynosi zysk w postaci zmniejszenia nie tylko emisji CO2, ale także kosztów transportu - wyjaśnia Staffan Jufors.

Nagrodą dla zwycięzcy Drivers' Fuel Challenge  będzie Volvo Lifetime Experience - podróż dla dwojga do jednego z miejsc, w których działa Volvo. Wartość nagrody to około 15 000 USD. Tegoroczny konkurs ma po raz pierwszy w historii rangę wydarzenia międzynarodowego. Planowane są kolejne jego edycje.

Zasady konkursu:

- Uczestnicy jadą ciągnikiem siodłowym FH 4x2T 460 KM z kierownicą po lewej stronie, wyposażonym w skrzynię biegów I-Shift, holującym naczepę.

- Kierowca wg własnego uznania korzysta z hamulca silnikowego i operuje dźwignią wybieraka zakresów I-Shift. Kierowca nie może używać pozostałego oprzyrządowania, np. elementów sterujących klimatyzacji.

- Ewentualne użycie włączników wycieraczek, podgrzewania lusterek itp. będzie uzależnione od warunków atmosferycznych.

- Przejazd konkursowy musi być wykonany przy zachowaniu maksymalnego bezpieczeństwa. O możliwości użycia wymienionego wyżej oprzyrządowania zadecyduje nadzorujący konkursem w dniu zawodów.

- Na czas przejazdu konkursowego zabrania się wnoszenia do kabiny pojazdu telefonów komórkowych.
- Podczas jazdy każdy kierowca musi mieć zapięty pas bezpieczeństwa. Przed rozpoczęciem jazdy każdy z uczestników musi przejść  test na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu.

- Pomiary zużycia paliwa będą prowadzone za pomocą systemu Dynafleet.

Podobne wiadomości:

KE bada niemiecką płacę minimalną dla kierowców

KE bada niemiecką płacę minimalną dla...

Ciężarówki i Autobusy 2015-05-21

Oszczędny Volkswagen Golf TDI bije Rekord Guinnessa

Oszczędny Volkswagen Golf TDI bije Rekord...

Aktualności 2015-07-09

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Od kilku dni w północno-wschodniej Polsce pojawiły się nowe, żółte znaki na których możemy zobaczyć np. czołg. Na szczęście zwykli kierowcy nie muszą się nimi przejmować. Są to informacje przeznaczone dla wojskowych.