mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Drivers’ Fuel Challenge

Drivers’ Fuel Challenge

Drivers’ Fuel Challenge to organizowany przez Volvo Trucks międzynarodowy konkurs, w którym profesjonaliści rywalizują o tytuł najoszczędniej jeżdżącego kierowcy samochodu ciężarowego. Odpowiedni styl jazdy kierowców pozwala firmie transportowej osiągnąć znaczne oszczędności, zarówno w aspekcie ekonomicznym, jak i oddziaływania na środowisko naturalne. Najlepsi na świecie specjaliści od ekonomicznej jazdy spotkają się w finale, który zostanie rozegrany 22 października w Volvo Demo Center w Göteborgu, w Szwecji.

Drivers’ Fuel Challenge
- Dostrzegliśmy spory entuzjazm na rynkach, które przystąpiły do konkursu, co potwierdza, że istnieje duże zainteresowanie ekonomicznym stylem jazdy, a także, że styl ten przekłada się na realne korzyści w postaci mniejszej emisji spalin i niższych rachunków za paliwo - mówi Staffan Jufors, Prezes i Dyrektor Generalny Volvo Trucks.

Udział w rundach kwalifikacyjnych wzięło ponad 3600 kierowców z 15 rynków europejskich i 5 azjatyckich. Zwycięzcy poszczególnych kwalifikacji regionalnych zmierzą się ze sobą w wielkim finale w Geteborgu.

Volvo Trucks od zawsze przykłada dużą wagę do aspektów proekologicznych - troska o środowisko to przecież jedna z kluczowych wartości firmy. Zatem rozwój technologii i usług przyczyniających się do redukcji emisji spalin i poprawy ekonomiki paliwowej zajmuje stałe miejsce na szczycie listy priorytetów Volvo. Opracowując produkty takie jak skrzynia biegów I-Shift i usługi takie jak Dynafleet, system zarządzania flotą oparty na technologii internetowej, Volvo Trucks udowadnia, że stanowi doskonały wybór jeżeli chodzi o korzyści proekologiczne i optymalizację zużycia paliwa. Niezależnie jednak od stopnia zawansowania technologicznego pojazdu, kluczowym czynnikiem w kształtowaniu ekonomiki transportu wciąż pozostaje kierowca.

- Kierowca sam w sobie ma największy wpływ na ograniczanie emisji spalin i dlatego pragniemy zachęcać kierowców zawodowych do stosowania ekonomicznego stylu jazdy. Wprawny kierowca potrafi zredukować zużycie paliwa o 5 do 10 procent, co przynosi zysk w postaci zmniejszenia nie tylko emisji CO2, ale także kosztów transportu - wyjaśnia Staffan Jufors.

Nagrodą dla zwycięzcy Drivers' Fuel Challenge  będzie Volvo Lifetime Experience - podróż dla dwojga do jednego z miejsc, w których działa Volvo. Wartość nagrody to około 15 000 USD. Tegoroczny konkurs ma po raz pierwszy w historii rangę wydarzenia międzynarodowego. Planowane są kolejne jego edycje.

Zasady konkursu:

- Uczestnicy jadą ciągnikiem siodłowym FH 4x2T 460 KM z kierownicą po lewej stronie, wyposażonym w skrzynię biegów I-Shift, holującym naczepę.

- Kierowca wg własnego uznania korzysta z hamulca silnikowego i operuje dźwignią wybieraka zakresów I-Shift. Kierowca nie może używać pozostałego oprzyrządowania, np. elementów sterujących klimatyzacji.

- Ewentualne użycie włączników wycieraczek, podgrzewania lusterek itp. będzie uzależnione od warunków atmosferycznych.

- Przejazd konkursowy musi być wykonany przy zachowaniu maksymalnego bezpieczeństwa. O możliwości użycia wymienionego wyżej oprzyrządowania zadecyduje nadzorujący konkursem w dniu zawodów.

- Na czas przejazdu konkursowego zabrania się wnoszenia do kabiny pojazdu telefonów komórkowych.
- Podczas jazdy każdy kierowca musi mieć zapięty pas bezpieczeństwa. Przed rozpoczęciem jazdy każdy z uczestników musi przejść  test na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu.

- Pomiary zużycia paliwa będą prowadzone za pomocą systemu Dynafleet.

Podobne wiadomości:

Volvo Iron Knight - najszybsza ciężarówka na świecie

Volvo Iron Knight - najszybsza ciężarówka na...

Ciężarówki i Autobusy 2016-08-18

Oszczędny Volkswagen Golf TDI bije Rekord Guinnessa

Oszczędny Volkswagen Golf TDI bije Rekord...

Aktualności 2015-07-09

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Studenci Skody zbudowali elektryczne buggy
Studenci Skody zbudowali elektryczne buggy
Co roku uczniowie szkoły zawodowej prowadzonej przez Skode budują swój pierwszy pojazd. Tym razem po trzech udanych projektach z ostatnich lat stworzyli elektryczne buggy o nazwie Skoda Element.
Austria. Czas na oddech Austria. Czas na oddech