Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Drogówka się zbroi

Drogówka się zbroi

Ostatnio informowaliśmy już kilkakrotnie o zakupach drogówki, dzięki którym polscy policjanci będą mogli skutecznie walczyć z piratami szalejącymi po drogach. Teraz arsenał polskiej policji powiększy się o 368 motocykli Honda CBF 1000A.

Drogówka się zbroi
Motocykle Hondy trafią do policjantów w całym kraju. Właśnie odebrano partię pierwszych 31 egzemplarzy. W skład wyposażenia każdego motocykla wchodzą także dwa komplety kombinezonów. Warto wspomnieć, że poruszający się na nich policjanci będą mogli swobodnie się ze sobą komunikować, a to dzięki nowoczesnemu zintegrowanemu systemowi łączności podkaskowej, która umożliwia jednoczesną komunikację kilku policyjnym motocyklistom.

Nowy motocykl wyposażony jest w silnik o pojemności jednego litra o mocy 98 koni mechanicznych. Prędkość maksymalna, jaką może osiągnąć ta maszyna to 230 km/h. Do setki rozpędza się w zaledwie 3,7 sekundy. CBF-ka waży 195 kilogramów – jest to średnia waga, jeśli chodzi o motocykl. Specjaliści mówią o tej maszynie, że jest uniwersalna i sprawdza się w wielu sytuacjach, ale dzięki mocnemu i elastycznemu silnikowi nie odstaje od motocykli typowo sportowych.

Motocykle trafią do policjantów w całym kraju – do funkcjonariuszy ruchu drogowego, ale i instruktorów z CSP w Legionowie, szkolących policyjnych motocyklistów. Zgodnie z harmonogramem odbiór wszystkich maszyn ma się zakończyć do 15 grudnia.

Zakup nowych motocykli jest częścią realizowanego przez Komendę Główną Policji projektu indywidualnego pn. "Doposażenie jednostek policji w specjalistyczny sprzęt służący poprawie bezpieczeństwa w ruchu drogowym na obszarze całego kraju". Projekt, o wartości ponad 52 mln zł, realizowany jest w ramach Programu Infrastruktura i Środowisko, na mocy umowy o dofinansowanie podpisanej z Centrum Unijnych Projektów Transportowych w dniu 28 października 2009.

W wyniku realizacji kolejnych umów z wykonawcami już niebawem do funkcjonariuszy trafią także nowe oznakowane radiowozy z wideorejestratorami, ambulanse pogotowia ruchu drogowego, tzw. APRD, oraz furgony profilaktyczno-edukacyjne.


Podobne wiadomości:

Znamy wyrok TK - czy policja może zatrzymywać prawo jazdy?

Znamy wyrok TK - czy policja może zatrzymywać...

Aktualności 2016-10-11

Prawo o ruchu drogowym - duże zmiany w 2017

Prawo o ruchu drogowym - duże zmiany w 2017

Finanse i prawo 2016-07-13

Komentuj:

~janko 2010-10-31

widze ze te są oznakowane, wg mnie więcej powinno być tych nieoznakowaych, to najlepszy sposób na walkę z piratami drogowymi

~Tomasz z tonącej wyspy Tuska 2010-10-29

Bardzo dobrze, że postawili na markowy sprzęt. Szkoda że tak mało motocykli, ale dobre i to. Dotychczas do Policji trafiały różne maszyny, ostatnimi czasy niestety te słabsze.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Fabryka VW we Wrześni gotowa
Fabryka VW we Wrześni gotowa
Wczoraj miało miejsce otwarcie nowej fabryki Volkswagena we Wrześni. W tym zakładzie będzie powstawał nowy VW Crafter. Rocznie ma powstawać 100 tyś pojazdów.
Rozpoznaj modele Skody i wygraj Rozpoznaj modele Skody i wygraj