mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Drogówka się zbroi

Drogówka się zbroi

Ostatnio informowaliśmy już kilkakrotnie o zakupach drogówki, dzięki którym polscy policjanci będą mogli skutecznie walczyć z piratami szalejącymi po drogach. Teraz arsenał polskiej policji powiększy się o 368 motocykli Honda CBF 1000A.

Drogówka się zbroi
Motocykle Hondy trafią do policjantów w całym kraju. Właśnie odebrano partię pierwszych 31 egzemplarzy. W skład wyposażenia każdego motocykla wchodzą także dwa komplety kombinezonów. Warto wspomnieć, że poruszający się na nich policjanci będą mogli swobodnie się ze sobą komunikować, a to dzięki nowoczesnemu zintegrowanemu systemowi łączności podkaskowej, która umożliwia jednoczesną komunikację kilku policyjnym motocyklistom.

Nowy motocykl wyposażony jest w silnik o pojemności jednego litra o mocy 98 koni mechanicznych. Prędkość maksymalna, jaką może osiągnąć ta maszyna to 230 km/h. Do setki rozpędza się w zaledwie 3,7 sekundy. CBF-ka waży 195 kilogramów – jest to średnia waga, jeśli chodzi o motocykl. Specjaliści mówią o tej maszynie, że jest uniwersalna i sprawdza się w wielu sytuacjach, ale dzięki mocnemu i elastycznemu silnikowi nie odstaje od motocykli typowo sportowych.

Motocykle trafią do policjantów w całym kraju – do funkcjonariuszy ruchu drogowego, ale i instruktorów z CSP w Legionowie, szkolących policyjnych motocyklistów. Zgodnie z harmonogramem odbiór wszystkich maszyn ma się zakończyć do 15 grudnia.

Zakup nowych motocykli jest częścią realizowanego przez Komendę Główną Policji projektu indywidualnego pn. "Doposażenie jednostek policji w specjalistyczny sprzęt służący poprawie bezpieczeństwa w ruchu drogowym na obszarze całego kraju". Projekt, o wartości ponad 52 mln zł, realizowany jest w ramach Programu Infrastruktura i Środowisko, na mocy umowy o dofinansowanie podpisanej z Centrum Unijnych Projektów Transportowych w dniu 28 października 2009.

W wyniku realizacji kolejnych umów z wykonawcami już niebawem do funkcjonariuszy trafią także nowe oznakowane radiowozy z wideorejestratorami, ambulanse pogotowia ruchu drogowego, tzw. APRD, oraz furgony profilaktyczno-edukacyjne.


Podobne wiadomości:

Policja kupiła nieoznakowane motocykle z wideorejestratorami

Policja kupiła nieoznakowane motocykle z...

Aktualności 2017-06-13

Bezpieczna majówka - co sprawdzić przed wyjazdem?

Bezpieczna majówka - co sprawdzić przed...

Aktualności 2017-05-01

Komentuj:

~janko 2010-10-31

widze ze te są oznakowane, wg mnie więcej powinno być tych nieoznakowaych, to najlepszy sposób na walkę z piratami drogowymi

~Tomasz z tonącej wyspy Tuska 2010-10-29

Bardzo dobrze, że postawili na markowy sprzęt. Szkoda że tak mało motocykli, ale dobre i to. Dotychczas do Policji trafiały różne maszyny, ostatnimi czasy niestety te słabsze.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Już niedługo nie będziemy musieli wozić ze sobą dowodu rejestracyjnego i poświadczenia polisy OC. Po wielu zapowiedziach i obietnicach posłowie w końcu przegłosowali zmiany w prawie.