mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Drugie centrum zderzeniowe Nissana

Drugie centrum zderzeniowe Nissana

Trzeci największy japoński producent samochodowy otworzył w Japonii swoje drugie centrum, w którym przeprowadzane będą symulacje wypadków drogowych.

Drugie centrum zderzeniowe Nissana

Nowe laboratorium (NACL), o powierzchni 40 tys. m2, zlokalizowane jest w miejscowości Yokosuka, 50 km na południowy-zachód od Tokio. W centrum będą badane wypadki z udziałem dwóch samochodów a także testowana będzie ochrona pasażerów podczas zderzenia oraz podczas dachowania.

W NACL będą mogły być odtwarzane różne rodzaje wypadków, przy różnym kącie uderzenia. Od zderzenia czołowego do zderzenia bocznego. Możliwe będą także takie symulacje wypadków, w którym dwa samochody jadą w tym samym kierunku i uderzają w siebie pod małym kątem.

Nowe centrum pozwoli także na szerokie badanie ochrony pasażerów podczas wypadków, w szczególności w czasie dachowania.

Nissan jest w trakcie realizacji swojego programu ograniczenia o połowę (do 2015 roku w stosunku do 1995 roku) liczby śmiertelnych lub ciężko rannych ofiar w wypadkach, w których uczestniczą samochody tej marki. W 2003 r. liczba ta została ograniczona o 22%.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
MUSI BYĆ COOL
MUSI BYĆ COOL
Ten nowoczesny samochód miejski, dzięki nadmuchanej karoserii, nietypowym reflektorom, innowacyjnym panelom Airbump i dziesiątkom dostępnych wersji kolorystycznych sprawił, że kierowca wreszcie może wyrazić swoją osobowość.
Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic