mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Drugie życie Mercedesa

Drugie życie Mercedesa

To historia z typu tych mało wiarygodnych. Właścicielka 25-letniego Mercedesa 190D, którym jeździła od samego początku, właśnie została w szczególny sposób uhonorowana. Auto, po generalnym remoncie wykonanym przez podkaliskiego dealera Mercedesa, wygląda jak nowe.

Drugie życie Mercedesa
Historia ta zaczęła się 25 lat. Pani Dagmara, której właśnie aktualne auto uległo zniszczeniu na skutek wypadku, szukała dla siebie nowego środka transportu. Trochę przez przypadek trafiła wówczas do przedstawicielstwa Mercedesa (w jednym biurowcu znajdowały się przedstawicielstwa kilku marek), gdzie "od ręki" nabyła czerwonego 190 D, z którego zakupu zrezygnował właśnie jeden z niemieckich taksówkarzy. Z tamtego momentu odbioru auta pani Dagmara zapamiętała słowa handlowca, że jeżeli będzie jeździła ty autem przez 25 lat, to otrzyma od Mercedesa specjalną gratyfikację.

Nasza bohaterka przez lata użytkowania Mercedesa niezwykle dbała o niego, o czym świadczy choćby fakt, że przejechała nim niewiele ponad 200 tys. kilometrów. "190-tka" była cały czas w użytkowaniu i nie sprawiała większych problemów. Choć, z drugiej strony, patrząc na ten samochód przed remontem chciałoby się powiedzieć, że to auto nie powinno być w stanie jeździć.

- W maju br. przypomniałam sobie słowa handlowca – akurat mijało 25 lat od zakupu - i zgłosiłam się do Mercedesa! - mówi pani Dagmara. - Najpierw prowadziłam mało konkretną rozmowę z centralą za granicą, ale później dzięki mojemu przyjacielowi sprawą zainteresował się Mercedes-Benz Polska. Firma dotrzymała obietnicy sprzed 25 lat i to w sposób, jaki się nie spodziewałam. Mogę się dziś cieszyć z samochodu, który wygląda zupełnie jak nowy.

- Zaproponowaliśmy pani Dagmarze, że doprowadzimy jej ulubionego Mercedesa ponownie do czasów świetności, zapewniliśmy mobilność za pomocą nowych modeli, a na miejsce remontu wybraliśmy naszego ubiegłorocznego najlepszego dealera w Polsce, jednego z sześciu najlepszych w całej Europie – mówi Paweł Miszkowski, dyrektor sprzedaży i marketingu Mercedes-Benz Cars.

W związku z tym, że samochód rozebrano do ostatniej śrubki, pracownicy Mercedesa pozwolili sobie na kilka ingerencji w pierwotną kompletację. W "190-tce" po remoncie występuje kilka zmian. Stylistycznie auto wyróżnia się tzw. szeroką listwą, zmodyfikowanymi zderzakami oraz aluminiowymi felgami, oczywiście z okresu produkcji auta. Domontowane zostało prawe lusterko, którego fabrycznie nie było, a także pojawił się, nieobecny wcześniej, szyberdach.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Mercedes-Benz 190 (W 201) był produkowany w latach 1982-1993. Na drogi wyjechało niemal 1,9 miliona egzemplarzy tego modelu z silnikami o mocach od 73 KM w modelu wysokoprężnym, do budzących szacunek w tamtych czasach 235 KM w sportowej wersji benzynowej. "190-tka" została zastąpiona przez Mercedesa klasy C (W 202). W 2009 r. Mercedes-Benz zaprezentował współczesną wariację "190-tki" z najnowszym, czterocylindrowym silnikiem Diesla o mocy 204 KM i 500 Nm, który można znaleźć w najnowszej klasie C (W 204). Dla porównania, silnik Diesla o niemal identycznej pojemności dostarczał w latach osiemdziesiątych zaledwie 37% mocy współczesnej jednostki napędowej Mercedesa, która w 2009 r. dostała tytuł Międzynarodowego Silnika Roku.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Mercedes Klasa C
Mercedes Klasa C
Cena podstawowa już od: 120 500 PLN brutto
Dostępne nadwozia: cabrio-2dr. coupe-2dr. kombi-5dr. sedan-4dr.

Podobne wiadomości:

Mercedes Sprinter - pierwsze zdjęcia wnętrza

Mercedes Sprinter - pierwsze zdjęcia wnętrza

Ciężarówki i Autobusy 2017-12-05

Skoda – historia w akwarelach

auto motor i sport 0000-00-00

Aktualne modele Skody zwiększają zyski czeskiego producenta w zastraszającym tempie. Ale historia czeskiej marki sięga daleko poza Fabię...

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Od kilku dni w północno-wschodniej Polsce pojawiły się nowe, żółte znaki na których możemy zobaczyć np. czołg. Na szczęście zwykli kierowcy nie muszą się nimi przejmować. Są to informacje przeznaczone dla wojskowych.