mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Ducato i Scudo mogą mieć usterki

Ducato i Scudo mogą mieć usterki

Fiat Auto Poland SA zgłosił do Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów, że niektóre samochody marki Fiat Ducato (wyprodukowane w lutym i marcu we Włoszech) i Fiat Scudo (wyprodukowane w okresie listopad 2006 - kwiecień 2007) mogą mieć niebezpieczne dla użytkowników usterki.

Ducato i Scudo mogą mieć usterki

Polski dystrybutor Fiata poinformował, że w niektórych egzemplarzach modelu Ducato, z powodu wady giętkiego przewodu łączącego chłodnicę silnika ze zbiornikiem wyrównawczym, który może pęknąć, powodując wyciek płynu chłodzącego, co może stwarzać zagrożenie w ruchu drogowym.

Kampanią serwisową na rynku polskim objętych jest 600 samochodów Fiat Ducato, o numerach VIN: od 01623488 do 01633312. Z kolei w niektórych egzemplarzach modelu Scudo, z powodu wady zaworu pompy podciśnienia układu wspomagania hamulców może wystąpić obniżenie sprawności działania systemu oraz efekt twardego pedału hamulca, co może powodować zagrożenie w ruchu drogowym.

Kampanią serwisową w Polsce objętych jest 26 Scudo, o numerach VIN: od 04004001 do 04019385.

FAP SA poinformował UOKiK, że posiadacze pojazdów objętych kampanią, zostaną powiadomieni listownie o problemie oraz zaproszeni do ASO. W Ducato dokonane zostanie bezpłatne sprawdzenie oraz ewentualna wymiana wadliwego przewodu zaś w Scudo zostanie bezpłatnie wymieniony zawór pompy podciśnienia układu wspomagania hamulców.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Fiat Ducato
Fiat Ducato
Cena podstawowa już od: 89 359 PLN brutto
Dostępne nadwozia: furgon-4dr. kombi van-4dr. minibus-4dr. mixt-4dr. rama-2dr.

Podobne wiadomości:

Ford Ka do poprawy

auto motor i sport 0000-00-00

Multiair – nowa technologia Fiata

auto motor i sport 0000-00-00

Komentuj:

~Pudel 2010-11-21

Dukato 2.2 z silnikiem Peugeota 100KM to jakieś nieporozumienie!!! Więcej stoi w serwisie niż pracuje!!! po 80tyś prawie wyrwało półoś ze skrzyni!! po 93 tyś wyrwało koło pasowe z alternatora. teraz ma 103tyś i silnik się niedługo rozleci!!!!!! Fiat reklamuje go ze niby stworzony do ciężkiej pracy!!! To jakiś żart chyba jest !!!!! Nigdy więcej FIATA GRATA!!!!!!

~jako 2009-06-14

u mnie juz zostal wymieniety waz od zbiornika wyrownawczego w Ducacie a stalo sie ze pek w czasie jazdy w Niemczech, a jednak to wada fabryczna

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
6 sprawdzonych patentów na zimę.
6 sprawdzonych patentów na zimę.
Zamarznięte szyby i czapa śniegu na dachu mogą być niebezpieczne dla Ciebie, otoczenia i Twojego portfela. Podpowiadamy, jak szybko odśnieżyć auto, a dzięki temu uniknąć 3 pkt. karnych i 500 zł mandatu, a przy okazji pospać nawet kwadrans dłużej.
Jak przygotować samochód do jazdy w zimowy poranek? Jak przygotować samochód do jazdy w zimowy poranek?