mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Ducato i Scudo mogą mieć usterki

Ducato i Scudo mogą mieć usterki

Fiat Auto Poland SA zgłosił do Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów, że niektóre samochody marki Fiat Ducato (wyprodukowane w lutym i marcu we Włoszech) i Fiat Scudo (wyprodukowane w okresie listopad 2006 - kwiecień 2007) mogą mieć niebezpieczne dla użytkowników usterki.

Ducato i Scudo mogą mieć usterki

Polski dystrybutor Fiata poinformował, że w niektórych egzemplarzach modelu Ducato, z powodu wady giętkiego przewodu łączącego chłodnicę silnika ze zbiornikiem wyrównawczym, który może pęknąć, powodując wyciek płynu chłodzącego, co może stwarzać zagrożenie w ruchu drogowym.

Kampanią serwisową na rynku polskim objętych jest 600 samochodów Fiat Ducato, o numerach VIN: od 01623488 do 01633312. Z kolei w niektórych egzemplarzach modelu Scudo, z powodu wady zaworu pompy podciśnienia układu wspomagania hamulców może wystąpić obniżenie sprawności działania systemu oraz efekt twardego pedału hamulca, co może powodować zagrożenie w ruchu drogowym.

Kampanią serwisową w Polsce objętych jest 26 Scudo, o numerach VIN: od 04004001 do 04019385.

FAP SA poinformował UOKiK, że posiadacze pojazdów objętych kampanią, zostaną powiadomieni listownie o problemie oraz zaproszeni do ASO. W Ducato dokonane zostanie bezpłatne sprawdzenie oraz ewentualna wymiana wadliwego przewodu zaś w Scudo zostanie bezpłatnie wymieniony zawór pompy podciśnienia układu wspomagania hamulców.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Fiat Ducato
Fiat Ducato
Cena podstawowa już od: 89 359 PLN brutto
Dostępne nadwozia: furgon-4dr. kombi van-4dr. minibus-4dr. mixt-4dr. rama-2dr.

Podobne wiadomości:

Fiat Tipo – nowy lider sprzedaży w Polsce

Fiat Tipo – nowy lider sprzedaży w Polsce

Aktualności 2017-06-10

Fiat Panda: City Cross i 4x4 w ofercie

Fiat Panda: City Cross i 4x4 w ofercie

Aktualności 2017-07-04

Komentuj:

~Pudel 2010-11-21

Dukato 2.2 z silnikiem Peugeota 100KM to jakieś nieporozumienie!!! Więcej stoi w serwisie niż pracuje!!! po 80tyś prawie wyrwało półoś ze skrzyni!! po 93 tyś wyrwało koło pasowe z alternatora. teraz ma 103tyś i silnik się niedługo rozleci!!!!!! Fiat reklamuje go ze niby stworzony do ciężkiej pracy!!! To jakiś żart chyba jest !!!!! Nigdy więcej FIATA GRATA!!!!!!

~jako 2009-06-14

u mnie juz zostal wymieniety waz od zbiornika wyrownawczego w Ducacie a stalo sie ze pek w czasie jazdy w Niemczech, a jednak to wada fabryczna

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.