mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Duch rajdowca

Duch rajdowca

Podczas imprezy Festival of Speed w Goodwood zaprezentowany został nietypowy samochód sygnowany nazwiskiem wybitnego rajdowca, Colina McRae.

Duch rajdowca

Model ten został nazwany McRae R4, gdyż podczas prac nad jego konstrukcją kierowca rajdowy ściśle współpracował z producentem. Pojazd napędzany jest jednostką napędową o pojemności 2,5 litra, która potrafi bez żadnego problemu wytworzyć 340 koni mechanicznych. Silnik sportowego bolidu połączono z sześciostopniową, sekwencyjną skrzynią biegów. Samochód może być napędzany na przednią oś, lecz na specjalne życzenie może on zostać skonstruowany w taki sposób, że jego tylna oś będzie odpowiadać za napęd. Podczas produkcji konstruktorzy projektowali z myślą o przyszłości, budując silnik w taki sposób, aby przyszłe ingerencje pozwalające zwiększyć jego wydajność były praktycznie bezproblemowe. Już teraz potrafi on osiągnąć prędkość 100 km/h w niecałe pięć sekund.

Przy budowie samochodu nad sferą techniczną czuwał Colin McRae współpracujący z firmą DJM Race Preparations and Millington Engines, natomiast za estetykę i projekt nadwozia odpowiadali styliści i projektanci firmy komputerowej Codemasters. Niewiadomo jeszcze jak ma się sprawa dopuszczenia tych bolidów do ruchu drogowego. Prawdopodobnie będą musiały przejść szereg testów, które pozwolą im otrzymać homologację.

Już na przełomie tegorocznej jesieni rozpoczną się prace i testy mające na celu wprowadzić samochód do szerszej produkcji. Szacowany koszt samochodu w wersji podstawowej w przeliczeniu będzie oscylował wokół kwoty 700 tysięcy złotych. 

Czytaj także:

Colin w Skodzie (2005-08-12)

Tematy w artykule: McRae R4

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.