mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Dunlop dla Jaguara

Dunlop dla Jaguara

Dunlop, marka opon należąca do The Goodyear Tire & Rubber Company, został wyłącznym dostawcą 19- i 20-calowych opon stanowiących wyposażenie nowych modeli Jaguar XK coupe i kabriolet.

Dunlop dla Jaguara

Dunlop i Jaguar wspólnie - jako partnerzy - odnieśli wiele sukcesów, które stały się ikonami w historii obu marek. Sześć wspólnych zwycięstw w wyścigu Le Mans. Historia tego sukcesu rozpoczęła się od 1951 roku i modelu Jaguar XK 120C, a poprzez legendarny model D-Type trwała aż do 1988 roku, kiedy zwycięstwo odniósł model XJR-9LM.

Nowe modele XK z kołami 20” wyposażone są w opony Dunlop SP Sport Maxx 255/35R20 z przodu oraz 285/30R20 z tyłu. Opona Sport Maxx posiada bieżnik tzw. Multi Radius Tread (MRT). Technologia ta pozwala na obliczenie powierzchni bieżnika z dużą dokładnością. Im dokładniej będzie obliczony kształt bieżnika, tym lepiej zostaje rozprowadzone ciśnienie w obszarze styku opony z nawierzchnią. Im bardziej spójnie rozkłada się ciśnienie, tym większa powierzchnia opony styka się z nawierzchnią.

Większy obszar styku opony poprawia własności jezdne na mokrej nawierzchni. Ulepszony rozkład ciśnienia ułatwia również gładkie przejście od jazdy na wprost do wchodzenia w zakręt. Bieżnik MRT najlepiej pokazuje swoje zalety w warunkach ekstremalnych, przy wchodzeniu w zakręt z dużą prędkością.

Jaguar XK z kołami 19” wyposażony jest w opony Dunlop SP Sport 01. Jest to opona bardziej asymetryczna niż kierunkowa, jaką jest Sport Maxx. Dunlop SP Sport 01 została wybrana przez Jaguara ze względu na oferowane połączenie wydajności, własności jezdnych i wygody. Rozmiary 19” są następujące: 245/40R19 z przodu oraz 275/35R19 z tyłu.

Opony dostosowane do nowego modelu Jaguara, wyróżniono małą literą "j" umieszczoną na ich bocznej ścianie.

Zobacz koniecznie: Wszystko o Jaguar XK Wszystko o Jaguar
Tematy w artykule: Jaguar Dunlop Seria XK Jaguar XK

Podobne wiadomości:

Jaguar E-Pace - materiał na bestseller

Jaguar E-Pace - materiał na bestseller

Premiery 2017-07-14

Elektryczny Jaguar I-Pace - premiera w Genewie

Elektryczny Jaguar I-Pace - premiera w...

Aktualności 2017-03-03

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowy Mercedes Klasy G w końcu zadebiutował
Nowy Mercedes Klasy G w końcu zadebiutował
Legendarna "Gelenda" odsłonięta na targach w Detroit.