mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Dunlop oponą roku Playboya

Dunlop oponą roku Playboya

Dunlop SP Sport Maxx została wybrana oponą roku 2004 przez polską edycję magazynu Playboy. W ramach konkursu "Samochód Roku", jury głosowało również na "Oponę roku Playboya".

Dunlop oponą roku Playboya

Marka Dunlop zwyciężyła w tej kategorii drugi rok z rzędu. Tym razem doceniono tegoroczną, letnią nowość z segmentu Ultra High Performance - Dunlop SP Sport Maxx. Uzasadniając werdykt jury podkreśliło, że jest to opona dla tych, którzy kochają adrenalinę i prędkość. Charakteryzując się sportowymi osiągami zapewnia ona kierowcy "wyczynowe" bezpieczeństwo. Konstruując oponę jej inżynierowie kierowali się nie tylko wymaganiami konsumentów i producentów samochodów ale również szerokim doświadczeniem zdobytym przez Dunlopa podczas rajdów samochodowych. Jak mówi Paolo Figini, Dyrektor Marketingu marki Dunlop w Europie "Nowa opona Dunlop SP Sport Maxx pozwala kierowcom doświadczać na co dzień, co znaczy czysto rajdowa technologia."

Dunlop SP Port Maxx posiada doskonałe parametry zarówno w zakresie przyczepności na suchej nawierzchni jak i odporności na zjawisko aquaplaningu oraz przyczepności na mokrej drodze. Dzięki zastosowaniu bieżnika wielokątowego, znacznie poprawiono parametry opony podczas jazdy, hamowania i przyspieszania na suchej drodze. Doskonałą stabilność opon osiągnięto poprzez zastosowanie, sztywnego, ciągłego żebra centralnego. Komfort jazdy podniesiono również dzięki wykorzystaniu technologii Directional – Transfer – Variation, która redukuje poziom emitowanego hałasu. Opracowana nowa mieszanka bieżnika – Silica Plus zapewnia lepszą dyspersję oraz przyczynia się do osiągnięcia doskonałych parametrów podczas przyśpieszania i hamowania. Opona Dunlop SP Sport Maxx oferowana jest w szerokiej gamie, 32 różnych rozmiarów.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Plebiscyt Best Cars 2019 ? zagłosuj!
Plebiscyt Best Cars 2019 ? zagłosuj!
W tym roku po raz 25. oddajecie swoje głosy na ulubione samochody, a my jak co roku jednej osobie wręczymy nagrodę główną ? nowe Subaru XV!