mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Duża inwestycja DaimlerChrysler

Duża inwestycja DaimlerChrysler

Koncern DaimlerChrysler zainwestuje około 1 miliarda dolarów na modernizację i zaopatrzenie w nowe narzędzia dwóch fabryk: St. Louis North i St. Louis South. Głównym celem tej inwestycji jest możliwość zwiększenia produkcji gamy modeli niemiecko-amerykańskiej firmy.

Duża inwestycja DaimlerChrysler

Na ironię informacja o dużych inwestycjach w fabrykach koncernu DaimlerChrysler zbiegła się z wiadomością mówiącą o prawdopodobnym zamknięciu w najbliższych miesiącach fabryki Forda, która również znajduj się w St. Louis.

Zakłady produkcyjne „DC” aktualnie budują różne warianty modeli Dodge Ram, Chrysler oraz minivany Dodge i prawie wszystkie produkowane są na tych samych liniach montażowych. Dlatego też szefowie DaimlerChrysler postanowili wdrożyć do tych fabryk nowe, maksymalnie zautomatyzowane urządzenia i roboty aby ograniczyć do minimum czas potrzebny do ewentualnej zmiany charakteru produkcji danych modeli. Inwestycja pomoże w ten sposób lepiej wykorzystać potencjał obu zakładów.

Proces modernizacji fabryk rozpocznie się w 2006 roku. Prace mają być koordynowane w ten sposób aby została zachowana płynność produkcji. Opracowano również specjalny system produkcji, który będzie umożliwiał pracownikom łatwiejsze poruszanie się po swoich stanowiskach przy taśmach oraz po całym terenie fabryk. Łącznie oba zakłady oferują 5 500 miejsc pracy.

Czytaj także:

Mercedes GL: Terenowa ekstraklasa 2005-12-09

Dodge Nitro razem z Cherokee 2005-12-02

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
6 sprawdzonych patentów na zimę.
6 sprawdzonych patentów na zimę.
Zamarznięte szyby i czapa śniegu na dachu mogą być niebezpieczne dla Ciebie, otoczenia i Twojego portfela. Podpowiadamy, jak szybko odśnieżyć auto, a dzięki temu uniknąć 3 pkt. karnych i 500 zł mandatu, a przy okazji pospać nawet kwadrans dłużej.
Jak przygotować samochód do jazdy w zimowy poranek? Jak przygotować samochód do jazdy w zimowy poranek?