mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Duże zainteresowanie nowym Volvo FMX

Duże zainteresowanie nowym Volvo FMX

Nowe Volvo FMX właśnie zostało zaprezentowane po raz pierwszy. Jego światowa premiera odbyła się jednocześnie na wystawach w Monachium i w Moskwie. Pierwsze reakcje są bardzo pozytywne, a zainteresowanie tym nowym, jeszcze bardziej wytrzymałym pojazdem budowlanym jest duże.

Duże zainteresowanie nowym Volvo FMX
- To jest bardzo ważna dla nas premiera rynkowa, a jej pierwszy odbiór jest bardzo pozytywny. Bez wątpienia, nowe Volvo FMX okaże się bardzo popularnym pojazdem dla branży budowlanej. Przecież pojazd ten powstał w oparciu o opinie zebrane od naszych klientów działających w tym segmencie - powiedział Claes Nilson, Prezes Europejskiej Dywizji w Volvo Trucks.

Ten przeznaczony specjalnie dla potrzeb ciężkiego transportu budowlanego samochód ciężarowy pojawi się w w europejskiej sprzedaży od września. W kolejnych miesiącach trafi na rynki całego świata.

- Jesteśmy bardzo dumni z tego pojazdu i chcielibyśmy jak najszybciej zobaczyć go w eksploatacji u naszych klientów z branży budowlanej - mówi Staffan Jufors, Prezes i Dyrektor Generalny Volvo Trucks. - Wprowadzenie na rynek nowego Volvo FMX otwiera przed nami i naszymi klientami zupełnie nowe perspektywy. Jufors przypomina, że Volvo Trucks jest dzisiaj liderem rynku pojazdów długodystansowych. 

- Naszym celem jest objęcie czołowej pozycji również w segmencie transportu budowlanego - dodał Jufors.

Prezes nie ukrywa satysfakcji z powstania nowego modelu. Podkreśla, że design nowego modelu natychmiast przywodzi na myśl bliskie związki Volvo Trucks z siostrzaną firmą Volvo Construction Equipment - jednym ze światowych liderów rynków wozideł technologicznych, koparek i ładowarek kołowych. 
- Nowe Volvo FMX dosłownie ma budownictwo we krwi - to samochód ciężarowy, który każdym swoim elementem, wewnątrz i na zewnątrz, pokazuje, czym jest - wylicza Jufors. 

FMX bazuje na sprawdzonej platformie FM, która została dobrze przyjęta szczególnie na rynkach skandynawskich, w Rosji i Europie Wschodniej. 

W 11-litrowych (330 do 450 KM) i 13-litowych (380 do 500 KM) silnikach połączono imponującą moc z ekonomiką paliwową. Ulepszona wersja skrzyni biegów I-Shift, dzięki nowemu czujnikowi obciążenia umożliwia optymalizację procesu zmiany biegów oraz płynne ruszanie z miejsca. 

Film z materiałem z najnowszej światowej premiery pojazdu, jaka odbyła się na wystawie BAUMA 2010 znajduje się zarówno na kanale YouTube pod adresem: www.youtube.com/user/VolvoTrucks, jak również na specjalnie zaprojektowanej i poświęconej premierze stronie: http://www.volvofmx.com/.

Tematy w artykule: Volvo Trucks Volvo FM Volvo FMX FMX Bauma

Podobne wiadomości:

Volvo na metan

Volvo na metan

Ciężarówki i Autobusy 2014-08-21

Widoczność 360 stopni w ciężarowych Volvo

Widoczność 360 stopni w ciężarowych Volvo

Ciężarówki i Autobusy 2014-10-08

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Bezpieczny powrót z wakacji
Bezpieczny powrót z wakacji
Ostatnie dni wakacji to okres wzmożonego ruchu na drogach. Powroty z dalekich urlopowych wyjazdów i weekendowych eskapad wiążą się z dużym ryzykiem wypadku wskutek zmęczenia, ale i stresu spowodowanego korkami czy nawet wizją powrotu do pracy. Eksperci radzą, jak bezpiecznie wrócić do domu.