mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Duże zamówienie dla Volvo Trucks na Węgrzech

Duże zamówienie dla Volvo Trucks na Węgrzech

Firma Volvo Hungary Trading and Services Kft - węgierski oddział Volvo Trucks oraz działającą w branży transportowo-logistycznej firma Waberer’s Optimum Solution, podpisały ramową umowę dotyczącą 1500 sztuk samochodów ciężarowych Volvo.

Duże zamówienie dla Volvo Trucks na Węgrzech
Zamówieniem objęte są pojazdy Volvo FH z konfiguracją osi 4x2. Zamówienie to jest kolejnym, po poprzednim - podpisanym w 2006 r. i dotyczącym dostaw 1000 sztuk pojazdów do końca 2008 roku – długoterminowym porozumieniem pomiędzy Waberer’s Optimum Solution i Volvo Truck Corporation. Planowane dostawy pojazdów na podstawie nowej umowy zakończone zostaną przed 2011 rokiem.

Waberer’s Optimum Solution jest prywatną firmą transportową, świadczącą swoje usługi na terenie Węgier, jak również w Europie Zachodniej i Wschodniej. To wiodąca firma transportowo-logistyczna w regionie Europy Centralno-Wschodniej, znajdująca się wśród 20 największych firm spedycyjnych i transportowych w Europie. W chwili obecnej, flota pojazdów liczy 2300 sztuk samochodów ciężarowych. Do końca 2008 roku liczba pojazdów Volvo we flocie firmy wyniesie 1600 sztuk.

“Współpraca pomiędzy naszymi firmami rozpoczęła się w 1998 roku i od tego czasu, nasze średnie dostawy wynosiły ponad 200 sztuk samochodów cężarowych Volvo rocznie. To nowe zamówienie jest kolejnym kamieniem milowym i doskonałym akcentem dla uczczenia naszej10-letniej współpracy” – powiedział David Illes, Dyrektor Zarządzający Volvo Hungary.

Volvo Trucks działa na rynku węgierskim od 1997 roku, a w chwili obecnej na sieć serwisową firmy składają się: jeden punkt Volvo Truck Center w Budapeszcie oraz dziewięć prywatnych autoryzowanych warsztatów. W 2007 roku firma Volvo Trucks dostarczyła na rynek węgierski 771 samochodów ciężarowych, co stanowi wzrost o 22% w stosunku do roku poprzedniego.

“Obserwujemy silny rozwój gospodarczy w Europie Centralno-Wschodniej, głównie za sprawą inwestycji zagranicznych, rozwoju przemysłu a także ożywienia działalności w segmencie budowlanym” – powiedział Tom Jörning, Dyrektor Zarządzający Regionu Europy Centralno-Wschodniej w Volvo Trucks.
Zobacz koniecznie: Wszystko o Volvo
Tematy w artykule: Volvo Volvo Trucks Volvo FH

Podobne wiadomości:

Volvo XC60 – są ceny!

auto motor i sport 0000-00-00

W sportowym wdzianku – Volvo V70

auto motor i sport 0000-00-00

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.