mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Duże zamówienie dla Volvo Trucks na Węgrzech

Duże zamówienie dla Volvo Trucks na Węgrzech

Firma Volvo Hungary Trading and Services Kft - węgierski oddział Volvo Trucks oraz działającą w branży transportowo-logistycznej firma Waberer’s Optimum Solution, podpisały ramową umowę dotyczącą 1500 sztuk samochodów ciężarowych Volvo.

Duże zamówienie dla Volvo Trucks na Węgrzech
Zamówieniem objęte są pojazdy Volvo FH z konfiguracją osi 4x2. Zamówienie to jest kolejnym, po poprzednim - podpisanym w 2006 r. i dotyczącym dostaw 1000 sztuk pojazdów do końca 2008 roku – długoterminowym porozumieniem pomiędzy Waberer’s Optimum Solution i Volvo Truck Corporation. Planowane dostawy pojazdów na podstawie nowej umowy zakończone zostaną przed 2011 rokiem.

Waberer’s Optimum Solution jest prywatną firmą transportową, świadczącą swoje usługi na terenie Węgier, jak również w Europie Zachodniej i Wschodniej. To wiodąca firma transportowo-logistyczna w regionie Europy Centralno-Wschodniej, znajdująca się wśród 20 największych firm spedycyjnych i transportowych w Europie. W chwili obecnej, flota pojazdów liczy 2300 sztuk samochodów ciężarowych. Do końca 2008 roku liczba pojazdów Volvo we flocie firmy wyniesie 1600 sztuk.

“Współpraca pomiędzy naszymi firmami rozpoczęła się w 1998 roku i od tego czasu, nasze średnie dostawy wynosiły ponad 200 sztuk samochodów cężarowych Volvo rocznie. To nowe zamówienie jest kolejnym kamieniem milowym i doskonałym akcentem dla uczczenia naszej10-letniej współpracy” – powiedział David Illes, Dyrektor Zarządzający Volvo Hungary.

Volvo Trucks działa na rynku węgierskim od 1997 roku, a w chwili obecnej na sieć serwisową firmy składają się: jeden punkt Volvo Truck Center w Budapeszcie oraz dziewięć prywatnych autoryzowanych warsztatów. W 2007 roku firma Volvo Trucks dostarczyła na rynek węgierski 771 samochodów ciężarowych, co stanowi wzrost o 22% w stosunku do roku poprzedniego.

“Obserwujemy silny rozwój gospodarczy w Europie Centralno-Wschodniej, głównie za sprawą inwestycji zagranicznych, rozwoju przemysłu a także ożywienia działalności w segmencie budowlanym” – powiedział Tom Jörning, Dyrektor Zarządzający Regionu Europy Centralno-Wschodniej w Volvo Trucks.
Zobacz koniecznie: Wszystko o Volvo
Tematy w artykule: Volvo Volvo Trucks Volvo FH

Podobne wiadomości:

Volvo XC60 - czas na wersję Polestar

Volvo XC60 - czas na wersję Polestar

Aktualności 2017-07-11

Volvo zastrzega nazwę S50

Volvo zastrzega nazwę S50

Aktualności 2017-07-31

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.