mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Duże zapotrzebowanie na ciężarówki w Europie

Duże zapotrzebowanie na ciężarówki w Europie

Według danych organizacji ACEA we wrześniu znacznie wzrosło w Europie zapotrzebowanie na ciężarówki o masie całkowitej przekraczającej 16 ton. W porównaniu z analogicznym miesiącem ubiegłego roku oznacza to wzrost o ponad 35%.

Duże zapotrzebowanie na ciężarówki w Europie

Rychłe zainteresowanie przedsiębiorców ciężkimi pojazdami użytkowymi ma związek z początkiem obowiązywania nowych przepisów dotyczących emisji spalin, które już niebawem mają wejść w życie.

Według założeń Unii Europejskiej od 1 października br. we wszystkich sprzedawanych autobusach i ciężarówkach muszą być zainstalowane silniki, które spełniają normę Euro 4.

Podobny efekt jak w przypadku największych ciężarówek zanotowano także w innych segmentach. W przypadku aut o dmc powyżej 3,5 tony wzrost rejestracji nowych pojazdów wyniósł aż 40,8% - 45 149 pojazdów. Na zakup nowych autobusów zdecydowało się o 18,1% klientów więcej. Według danych ACEA we wrześniu nowe tablice rejestracyjne otrzymało 3465 takich pojazdów.

Na podobnym poziomie co rok temu utrzymała się natomiast rejestracja samochodów o dmc poniżej 3,5 ton. Według danych za wrzesień 2006 sprzedano 172 513 egzemplarzy małych ciężarówek, co oznacza niewielki spadek o 0,2%. Należy jednak pamiętać, że tegoroczny wrzesień był krótszy o jeden dzień pracy w porównaniu z tym z roku 2005.

Czytaj także:

Rośnie sprzedaż autobusów 2006-10-25

Volkswagen Nutzfahrzeuge na dużym plusie 2006-10-23


Podobne wiadomości:

Rośnie sprzedaż autobusów

Rośnie sprzedaż autobusów

Aktualności 2006-10-25

Volkswagen Nutzfahrzeuge na dużym plusie

Volkswagen Nutzfahrzeuge na dużym plusie

Aktualności 2006-10-23

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.