mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Duże zapotrzebowanie na ciężarówki w Europie

Duże zapotrzebowanie na ciężarówki w Europie

Według danych organizacji ACEA we wrześniu znacznie wzrosło w Europie zapotrzebowanie na ciężarówki o masie całkowitej przekraczającej 16 ton. W porównaniu z analogicznym miesiącem ubiegłego roku oznacza to wzrost o ponad 35%.

Duże zapotrzebowanie na ciężarówki w Europie

Rychłe zainteresowanie przedsiębiorców ciężkimi pojazdami użytkowymi ma związek z początkiem obowiązywania nowych przepisów dotyczących emisji spalin, które już niebawem mają wejść w życie.

Według założeń Unii Europejskiej od 1 października br. we wszystkich sprzedawanych autobusach i ciężarówkach muszą być zainstalowane silniki, które spełniają normę Euro 4.

Podobny efekt jak w przypadku największych ciężarówek zanotowano także w innych segmentach. W przypadku aut o dmc powyżej 3,5 tony wzrost rejestracji nowych pojazdów wyniósł aż 40,8% - 45 149 pojazdów. Na zakup nowych autobusów zdecydowało się o 18,1% klientów więcej. Według danych ACEA we wrześniu nowe tablice rejestracyjne otrzymało 3465 takich pojazdów.

Na podobnym poziomie co rok temu utrzymała się natomiast rejestracja samochodów o dmc poniżej 3,5 ton. Według danych za wrzesień 2006 sprzedano 172 513 egzemplarzy małych ciężarówek, co oznacza niewielki spadek o 0,2%. Należy jednak pamiętać, że tegoroczny wrzesień był krótszy o jeden dzień pracy w porównaniu z tym z roku 2005.

Czytaj także:

Rośnie sprzedaż autobusów 2006-10-25

Volkswagen Nutzfahrzeuge na dużym plusie 2006-10-23


Podobne wiadomości:

Volkswagen Nutzfahrzeuge na dużym plusie

Volkswagen Nutzfahrzeuge na dużym plusie

Aktualności 2006-10-23

Rośnie sprzedaż autobusów

Rośnie sprzedaż autobusów

Aktualności 2006-10-25

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.