mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Dużo bezpieczniej na drogach

Dużo bezpieczniej na drogach

Na półmetku tegorocznych wakacji możemy być umiarkowanie zadowoleni. W lipcu doszło do sporego spadku wypadków drogowych, a co za tym idzie mniej było osób zabitych i rannych. Policja zatrzymała także nieco mniej nietrzeźwych kierujących.

Dużo bezpieczniej na drogach
W 3.609 wypadkach drogowych, do których doszło w pierwszym wakacyjnym miesiącu 2010 roku, zginęło 326 osób, a rannych zostało 4.729. Pierwszy miesiąc zeszłorocznych wakacji, to dla porównania 477 zabitych i 5.634 rannych w 4.227 wypadkach. Jak podkreślają policjanci drogówki, wbrew pozorom, to właśnie latem, kiedy warunki na drodze teoretycznie są najlepsze, dochodzi do największej ich liczby. Słoneczna pogoda osłabia czujność kierowców – przekraczają oni dozwoloną prędkość, co skutkować może spowodowaniem tragedii. Jako najczęstsze przyczyny tych zdarzeń funkcjonariusze podają właśnie nadmierną prędkość, ale także nieprawidłowe wyprzedzanie oraz jazdę pod wpływem alkoholu.

Okres wakacyjny sprzyja odpoczynkowi i zabawie, przez co wiele osób rozumie także picie alkoholu. Niestety niektórzy kierowcy decydują się, by usiąść "za kółkiem" po jego spożyciu. W lipcu tego roku policjanci zatrzymali aż 14.535 nietrzeźwych kierujących (dla porównania, w pierwszym miesiącu ubiegłorocznych wakacji – 15.491). Każdy nieodpowiedzialny kierowca, który prowadzi na podwójnym gazie, musi liczyć się z konsekwencjami takiego działania. Od lipca obowiązują bowiem zmienione przepisy, zgodnie z którymi, gdy nietrzeźwy kierowca spowoduje wypadek ze skutkiem śmiertelnym, bądź gdy ofiara dozna ciężkich obrażeń ciała, powinien liczyć się z dożywotnią utratą prawa jazdy. Taka sama kara spotka go jeśli zbiegnie z miejsca zdarzenia.

Podobne wiadomości:

Długi weekend na drogach - było bezpieczniej

Długi weekend na drogach - było bezpieczniej

Aktualności 2017-06-19

Nowe radiowozy polskiej policji - BMW 330i

Nowe radiowozy polskiej policji - BMW 330i

Aktualności 2017-08-16

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Importer niemieckiej marki opublikował właśnie cennik nowego Audi A6. Samochód będzie dostępny na początek w silnikiem benzynowym i wysokoprężnym. Cennik otwiera kwota 296 600 zł.