mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Duży problem małej Mazdy

Duży problem małej Mazdy

W ciągu najbliższych tygodni japoński producent samochodów marki Mazda może wezwać do serwisu bardzo dużą ilość egzemplarzy swojego sportowego modelu o nazwie RX-8.

Duży problem małej Mazdy

Oficjalne wezwanie zostanie ogłoszone pod koniec tego tygodnia lub zaraz na początku przyszłego. Spodziewać się można, że będzie ono dotyczyć modeli wyprodukowanych w roku 2004, 2005 oraz niektórych z rocznika 2006. Powodem jest możliwość uszkodzenia katalizatora przez wyciekający z silnika olej. Każda jednostka zostanie poddana testowi próżniowemu. W wypadku stwierdzenia nieszczelności, silnik niezwłocznie zostanie wymieniony na nowy. Zauważono jednak, że prawdopodobieństwo wady występuje najczęściej w samochodach jeżdżących w gorących strefach klimatycznych oraz pracujących na olejach syntetycznych.

Zobacz galerię zdjęć modelu Mazda RX-8

Mazda zapowiedziała także, że testom zostaną poddane akumulatory oraz rozrusznik, które mają tendencje do awarii w chłodnych klimatach. Robert Davis, szef ds. rozwoju oraz jakości produktów Mazdy w Ameryce Północnej dodaje, że zastosowana zostanie zasada 'białej rękawiczki'. Elementy będą automatycznie wymieniane zamiast obarczania dilerów i klientów czasem naprawy.

Davis nie chciał poinformować o stopniu częstotliwości awarii oraz kosztów, które wynikną z tej wymiany. Naprawą wadliwych silników zajmie się specjalne centrum umiejscowione w Północnej Karolinie, USA. Z powodu problemów z modelem RX-8 obniżyła się ocena klientów odnośnie jakości samochodów produkowanych przez Mazdę. Cała akcja ma w głównej mierze poprawić wizerunek firmy.

Czytaj także:

Wodorowa Mazda RX-8 (2006-08-24)

RX-8 Hydrogen RE na drogach (2006-02-16)

Rekordowa Mazda RX-8 (2005-10-05)

Zobacz koniecznie: Wszystko o Mazda RX-8 Wszystko o Mazda
Tematy w artykule: Mazda Mazda RX-8

Podobne wiadomości:

Toyota, Mazda i Denso utworzyły alians

Toyota, Mazda i Denso utworzyły alians

Aktualności 2017-10-05

Nowa Mazda 6 w Los Angeles

Nowa Mazda 6 w Los Angeles

Aktualności 2017-12-01

Komentuj:

~Kamus 2008-03-15

Ja podziwiam mazde za ten silnik... I dziwie sie ze inne liczace sie firmy nie interesuja sie silnikiem wankla....

~MiŁONIKŚ MAZDY RX-8 2007-03-11

>>>>>>>>>>Uwielbiam Mazdę RX-8

~RX-8 2006-09-26

no to mam problem... mam RX-8 od paru miesięcy i jest to rocznik 2005 i dotego jest z Ameryki ;/ wieć podlega gwarancji ale w Ameryce.

~silnik wankla 2006-08-25

palna był dobry, tylko z wykonaniem nienajlepiej. I tak podziwiam mazde ze tak długo stosuje ten silnik. Ale nie sądzę, zeby problem dotyczył wielu samochodów.

~Paweł 2006-08-24

Chyba najwyższy czas skończyć romans z silnikiem wankla

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Już niedługo nie będziemy musieli wozić ze sobą dowodu rejestracyjnego i poświadczenia polisy OC. Po wielu zapowiedziach i obietnicach posłowie w końcu przegłosowali zmiany w prawie.